Bakının Mərdəkan qəsəbəsində, Xəzər dənizi sahilində yerləşən "MƏRDİ-MƏKAN" yaşayış kompleksinin girişində fəaliyyət göstərən "TOP QAPI" ailəvi restoranı satışa çıxarılıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, restoran 1 milyon 800 min manata satışa təklif olunur.
Obyekt Xəzər dənizinə panoramik mənzərəyə malikdir. Restoran 27 sot torpaq sahəsində yerləşir və ərazinin əlavə olaraq genişləndirilməsi imkanının olduğu qeyd edilir.
Restoranın ümumi tikili sahəsi 1 000 kvadratmetr təşkil edir. Obyektdə 11 VIP kabinet, 8 açıq kabinet, 3 banket zalı və dəniz mənzərəli terraslar mövcuddur.
Məlumata görə, restoran illər ərzində formalaşmış daimi müştəri bazasına malikdir. Həmçinin obyektin uzunmüddətli və sabit icarə gəliri olduğu bildirilir.

В поселке Мардакян в Баку, на берегу Каспийского моря, выставлен на продажу семейный ресторан TOP QAPI, расположенный у входа в жилой комплекс «МƏRDİ-MƏKAN».
Как сообщает Valyuta.az, ресторан предлагается к продаже за 1 млн 800 тыс. манатов.
Объект имеет панорамный вид на Каспийское море. Ресторан расположен на земельном участке площадью 27 соток, при этом отмечается возможность дополнительного расширения территории.
Общая площадь строения составляет 1 000 кв. м. В ресторане имеются 11 VIP-кабинетов, 8 открытых кабинетов, 3 банкетных зала и террасы с видом на море.
По имеющейся информации, за годы работы у ресторана сформировалась постоянная клиентская база. Также сообщается, что объект приносит долгосрочный и стабильный арендный доход.