Bu gündən etibarən “Bakı Kart” kartlarının satış qiyməti 2 manatdan 3 manata dəyişdiriləcək.
Qeyd edək ki, “Bakı Kart” kartları 2015-ci ildən etibarən sərnişinlərin istifadəsinə təqdim olunub və ötən müddət ərzində kartın satış qiymətində dəyişiklik edilməyib.
Bu dövr ərzində kart istehsalı, texniki xidmət, logistika və infrastruktur xərclərində baş verən artımlar nəzərə alınaraq qiymətə yenidən baxılıb.
Son illər ərzində ictimai nəqliyyatda rəqəmsal ödəniş imkanları əhəmiyyətli dərəcədə genişləndirilib. Sərnişinlər hazırda BakıKart kartları ilə yanaşı, NFC texnologiyası vasitəsilə bank kartları, mobil cihazlar və QR kod üzərindən də ödəniş həyata keçirə bilirlər.
Bildirilib ki, kartın balansı və gediş haqları ilə bağlı hər hansı dəyişiklik nəzərdə tutulmur. Dəyişiklik yalnız yeni əldə edilən BakıKart kartlarının satış qiymətinə aiddir.

С сегодняшнего дня продажная цена карт BakıKart будет изменена с 2 до 3 манатов.
Отметим, что карты BakıKart были предоставлены в пользование пассажиров с 2015 года, и за прошедший период их продажная цена не менялась.
Цена была пересмотрена с учетом роста расходов на производство карт, техническое обслуживание, логистику и инфраструктуру.
За последние годы возможности цифровой оплаты в общественном транспорте были значительно расширены. В настоящее время пассажиры наряду с картами BakıKart могут оплачивать проезд банковскими картами через технологию NFC, мобильными устройствами и QR-кодом.
Сообщается, что никаких изменений, связанных с балансом карты и стоимостью проезда, не предусмотрено. Изменение касается только продажной цены новых карт BakıKart.