Vasif Müslümov Şamaxı Dövlət Regional Kollecinə direktor müavini vəzifəsinə təyin olunub və eyni zamanda ona direktor vəzifəsinin icrası həvalə edilib.
Bu barədə Valyuta.az-a Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən məlumat verilib.
Yeni təyinatla bağlı kollecdə keçirilən təqdimat mərasimində agentliyin Ali və orta ixtisas təhsili müəssisələri ilə iş şöbəsinin müdiri Samir Həmidov Vasif Müslümovu kollektivə təqdim edib.
Qeyd edək ki, Vasif Müslümov ali təhsilini Bakı Dövlət Universitetində “Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika” ixtisası üzrə alıb. Əmək fəaliyyətinə 1994-cü ildə Azərbaycan Dillər Universitetində müəllim kimi başlayıb, daha sonra həmin universitetdə müəllim, baş müəllim, dekan müavini və kafedra müdiri vəzifələrində çalışıb. 2010–2025-ci illərdə Dövlət İmtahan Mərkəzində informatika fənni üzrə ekspert kimi fəaliyyət göstərib.
Vasif Müslümov fizika-riyaziyyat elmləri üzrə fəlsəfə doktoru, dosentdir və 52 elmi-metodiki əsərin müəllifidir.

Васиф Муслимов назначен на должность заместителя директора Шамахинского Государственного Регионального Колледжа и одновременно ему поручено исполнение обязанностей директора.
Об этом Valyuta.az сообщили в Государственном агентстве по делам науки и высшего образования.
На церемонии представления нового назначения, прошедшей в колледже, Самир Гамидов, начальник отдела по работе с учреждениями высшего и среднего профессионального образования агентства, представил Васифа Муслимова коллективу.
Отметим, что Васиф Муслимов получил высшее образование в Бакинском Государственном Университете по специальности «Прикладная математика и кибернетика». Трудовую деятельность начал в 1994 году преподавателем в Азербайджанском Университете Языков, где впоследствии работал преподавателем, старшим преподавателем, заместителем декана и заведующим кафедрой. В период с 2010 по 2025 годы он работал экспертом по предмету информатика в Государственном экзаменационном центре.
Васиф Муслимов является кандидатом философских наук в области физико-математических наук, доцентом и автором 52 научно-методических работ.