Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Bosniya və Herseqovina Rəyasət Heyətinin üzvü Jelka Tsviyanoviç ilə görüşüb.
Valyuta.az xəbər verir ki, söhbət zamanı Prezident İlham Əliyevin Jelka Tsviyanoviçlə görüşləri məmnunluqla xatırlanıb, ölkələr arasında münasibətlərin genişlənməsi qeyd edilib, müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub.
Jelka Tsviyanoviç ənənəvi olaraq keçirilən Qlobal Bakı Forumunda bir neçə dəfə iştirak etdiyini bildirib.
Görüşdə XIII Qlobal Bakı Forumunun əhəmiyyətinə toxunulub, bu tədbirin yüksək səviyyədə təşkil olunduğu qeyd edilib.
Forumda həmişə olduğu kimi bu dəfə də, xüsusilə dünyada hazırkı vəziyyət fonunda çox aktual qlobal məsələlərin müzakirə edildiyi vurğulanıb.

Президент Азербайджана Ильхам Алиев провёл встречу с членом Президиума Боснии и Герцеговины Йелкой Цвианович.
Как сообщает Valyuta.az, в ходе беседы были с удовольствием вспомнены предыдущие встречи Президента Ильхама Алиева с Йелкой Цвианович, отмечено расширение двусторонних отношений между странами, а также обсуждены перспективы сотрудничества в различных сферах.
Йелка Цвианович отметила, что неоднократно принимала участие в традиционном Глобальном Баку Форуме.
На встрече было подчеркнуто значение XIII Глобального Баку Форума и отмечено, что мероприятие организовано на высоком уровне.
Как и всегда, на форуме обсуждались особенно актуальные глобальные вопросы, что становится особенно важным на фоне нынешней мировой ситуации.