Pakistan vətəndaşı bağban işlədiyi "Sea Breeze”dəki fərdi yaşayış evinin sahibinə məxsus "Zeekr 001” markalı avtomobildən oğurluq edib.
Qaynarinfo-nun əldə etdiyi məlumata görə, o, avtomobildən 45 000 manat oğurlayıb.
Hüquq-mühafizə orqanlarına müraciətdən sonra bağban saxlanılıb. Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 177.2.4-cü maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb və barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan təbdiri seçilib.
Cinayət işinə Sabunçu Rayon Məhkəməsində hakim Günel Məmmədovanın sədrliyi ilə baxılıb. Müttəhim məhkəmə zamanı verilmiş ittiham üzrə özünü təqsirli bilib. O, ifadəsində bildirib ki, pulun 30 000 manatını "Binance” hesabına köçürüb. 5900 manatını isə qardaşının kredit borcunu bağlamağa sərf edib. Həmçinin Azərbaycanı tərk etmək üçün Pakistanın Lahor şəhərinə onlayn bilet alıb. Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Hava Limanında polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
İş materiallarından məlum olur ki, "Sea Breeze”dəki fərdi evin və oğurluq edilən avtomobilin sahibi Kamran Uluxanlıdır. O, "Azərsığorta” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin (ASC) İdarə Heyəti sədrinin müşaviridir.
Lakin iş üzrə zərərçəkmiş qismində Kamran Uluxanlının ailə üzvlərinin sürücüsü tanınıb.
Sürücü məhkəmədə bildirib ki, oğurlanan pullar ona məxsusdur. Onun sözlərinə görə, həmin vəsaiti anasının müalicəsi üçün toplayıb.

Гражданин Пакистана совершил кражу из автомобиля марки Zeekr 001, принадлежащего владельцу частного жилого дома в Sea Breeze, где он работал садовником.
Как стало известно Qaynarinfo, из автомобиля было похищено 45 тысяч манатов.
После обращения в правоохранительные органы садовник был задержан. Ему предъявлено обвинение по статье 177.2.4 Уголовного кодекса, и по решению суда в его отношении была избрана мера пресечения в виде ареста.
Уголовное дело рассматривалось в Сабунчинском районном суде под председательством судьи Гюнель Мамедовой. В ходе судебного заседания обвиняемый признал себя виновным по предъявленному обвинению. В своих показаниях он сообщил, что 30 тысяч манатов перевел на счет в Binance. Еще 5900 манатов потратил на погашение кредитной задолженности брата. Кроме того, он приобрел онлайн-билет в пакистанский город Лахор, намереваясь покинуть Азербайджан. Однако был задержан сотрудниками полиции в Международном аэропорту Гейдар Алиев.
Из материалов дела следует, что владельцем частного дома в Sea Breeze и автомобиля, из которого были похищены деньги, является Камран Улуханлы. Он занимает должность советника председателя правления Открытого акционерного общества «Азерсыгорта».
При этом потерпевшим по делу был признан водитель, обслуживающий членов семьи Камрана Улуханлы.
В суде водитель заявил, что похищенные деньги принадлежали ему. По его словам, эти средства он собирал на лечение матери.