20-30 mart tarixlərini əhatə edən qeyri-iş günlərində Azərbaycanda fəaliyyət göstərən bəzi banklar müştərilərə xidmət göstərməyəcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə məlumatı Azərbaycan Mərkəzi Bankı yayıb.
Bildirilib ki, ölkədə fəaliyyət göstərən 22 bankdan 4-ü qeyd olunan tarixlərdə işləməyəcək.
Fəaliyyətini müvəqqəti dayandıracaq banklar bunlardır:
Ziraat Bank Azərbaycan
Bank VTB Azərbaycan
Bank BTB
İran Milli Bankının Bakı filialı
Bayram günlərində isə digər 18 bankın ümumilikdə 280 satış nöqtəsi açıq olacaq. Onlardan 4 bank üzrə 9 satış nöqtəsi 24 saat rejimində fəaliyyət göstərəcək. Həmçinin "Azərpoçt" MMC-nin 68 şöbəsi və lisenziyalı 9 valyuta mübadiləsi məntəqəsi də müştərilərə xidmət göstərəcək.
Mərkəzi Bankdan bildirilib ki, bu qərar bayram günlərində həm ölkə vətəndaşlarının, həm də turistlərin valyuta xidmətlərinə fasiləsiz çıxışını təmin etmək məqsədi daşıyır.

В нерабочие дни с 20 по 30 марта некоторые банки, действующие в Азербайджане, не будут обслуживать клиентов.
Как сообщает Valyuta.az, об этом распространил информацию Центральный банк Азербайджана.
Отмечается, что из 22 банков, работающих в стране, четыре не будут функционировать в указанные даты.
Временно приостановят деятельность следующие банки:
— Ziraat Bank Azərbaycan
— Bank VTB Azərbaycan
— Bank BTB
— Бакинский филиал Национального банка Ирана
В то же время в праздничные дни будут открыты в общей сложности 280 точек продаж 18 банков. Из них 9 точек продаж 4 банков будут работать в круглосуточном режиме. Кроме того, клиентов будут обслуживать 68 отделений ООО «Азерпочт» и 9 лицензированных пунктов обмена валют.
В Центральном банке отметили, что данное решение направлено на обеспечение непрерывного доступа как граждан страны, так и туристов к валютным услугам в праздничные дни.