Azər Süleymanov Baş İdarənin rəisi vəzifəsindən azad olundu
Dövlət Vergi Xidmətinin (DVX) Aksizli və Markalanmalı Malların Dövriyyəsinə Nəzarət Baş İdarəsinin rəisi Azər Süleymanov vəzifəsindən azad olunub.
Valyuta.az-ın İqtisadiyyat.az-a istinadən məlumatına görə, bununla bağlı DVX rəisi Orxan Nəzərli müvafiq əmr imzalayıb.
Məlumata görə, Baş idarənin rəisi vəzifəsinin müvəqqəti icrası baş idarə rəisinin müavini Müzəffər Mikayılova tapşırılıb.
Eyni zamanda Baş İdarənin Təhlil şöbəsinin rəisi Fərid Hacıyev də vəzifəsindən azad edilib və bu vəzifənin müvəqqəti icrası isə Xəlil Mayılova həvalə olunub.

Главное управление ГНС освободило руководство от занимаемых должностей
Глава Главного управления по контролю за оборотом подакцизных и маркируемых товаров Государственной налоговой службы (ГНС) Азер Сулейманов освобождён от занимаемой должности.
По информации Valyuta.az со ссылкой на İqtisadiyyat.az, соответствующий приказ подписал руководитель ГНС Орхан Назарли.
Сообщается, что временно исполнять обязанности главы Главного управления поручено заместителю руководителя управления Музэфферу Микаилову.
Также с должности освобождён начальник аналитического отдела Главного управления Фарид Гаджиев, а временное исполнение его обязанностей возложено на Халиля Майилова.