ABŞ-nin Vitse-prezidenti fevralda Azərbaycana səfər edəcək
ABŞ-nin Vitse-prezidenti Jey Di Vens fevralda Vaşinqtonun Cənubi Qafqazda davam edən sülh səylərinin bir hissəsi olaraq Azərbaycan və Ermənistana səfər edəcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, ABŞ Prezidenti Donald Tramp bu barədə "Truth Social" sosial şəbəkəsinda yazıb.
Onun sözlərinə görə, Vensin səfəri Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh prosesini daha da irəli aparmağa, eləcə də "Beynəlxalq Sülh və Rifah naminə Tramp Marşrutu" (TRIPP) adlanan yolun həyata keçirilməsinə yönəlib.
Tramp vurğulayıb ki, ABŞ Azərbaycanla strateji tərəfdaşlığını gücləndirmək, Ermənistanla, o cümlədən sülh təşəbbüsləri və iqtisadi layihələr sahəsində əməkdaşlığı inkişaf etdirmək niyyətindədir.

Вице-президент США Джей Ди Вэнс совершит визит в Азербайджан и Армению в рамках мирных усилий
Вице-президент США Джей Ди Вэнс в феврале посетит Азербайджан и Армению в рамках продолжающихся в Южном Кавказе усилий по установлению мира, предпринимаемых Вашингтоном.
Как сообщает Valyuta.az, об этом написал президент США Дональд Трамп в социальной сети «Truth Social».
По его словам, визит Вэнса направлен на дальнейшее продвижение мирного процесса между Азербайджаном и Арменией, а также на реализацию дороги под названием «Тропа Трампа для международного мира и процветания» (TRIPP).
Трамп подчеркнул, что США намерены укреплять стратегическое партнерство с Азербайджаном и развивать сотрудничество с Арменией, в том числе в области мирных инициатив и экономических проектов.