Xətai Klinikası həkimlərin pullarını vermir
Bu barədə Valyuta.az-a məlumat verən həkimlərin sözlərinə görə, problemin həll olunması üçün dəfələrlə klinikanın direktoru Fərid Əliyevə müraciət ediblər. Amma direktor həmin müraciətlərə əhəmiyyət verməyib.
Modern.az məsələni araşdırmaq üçün öncə Xətai Estetik Klinikasının direktoru Fərid Əliyevlə əlaqə saxlamağa çalışıb. Lakin o, zənglərimizə cavab verməyib.
Klinikanın "qaynar xətti"nə etdiyimiz zəngə cavab verən əməkdaş isə “biz Reception olaraq əməkhaqqı məsələləri ilə bağlı məlumat verə bilmərik”, - deyib.
Qeyd edilib ki, pulların verilməsi rəhbərliyin səlahiyyətinə daxil olan məsələdir və bu barədə əlavə açıqlamaları yoxdur.
Klinikadan digər məsul şəxslərlə əlaqələndirilmək xahiş edilsə də, əməkdaşlar bundan yayınaraq, “bizə mesaj yazın, nömrəni göndərib yönləndirərik” deyiblər. Danışıq zamanı məsul şəslərin əlaqə nömrəsi istənilsə də, “verə bilmərik, hazırda məşğuluq” cavabı ilə telefonu söndürüblər.

Врачи клиники «Хатаи Эстетик» заявляют о невыплате зарплаты с августа
Как сообщили Valyuta.az, врачи, работающие в клинике, они неоднократно обращались к директору учреждения Фариду Алиеву с просьбой решить проблему. Однако, по их словам, директор не отреагировал на эти обращения.
Как передает Modern.az, с целью выяснения обстоятельств журналисты сначала попытались связаться с директором клиники «Хатаи Эстетик» Фаридом Алиевым. Однако он не ответил на звонки редакции.
Сотрудник, ответивший на звонок на «горячую линию» клиники, заявил: «Мы, как ресепшн, не можем давать информацию по вопросам заработной платы».
Отмечалось, что решение о выплате средств относится к компетенции руководства, и дополнительных комментариев по этому поводу у них нет.
Когда журналисты попросили соединить их с другими ответственными лицами клиники, сотрудники уклонились от этого, заявив: «Напишите нам сообщение, мы отправим номер и переадресуем». В ходе разговора был также запрошен контактный номер ответственных лиц, однако в клинике ответили: «Мы не можем его дать, сейчас заняты», после чего прервали звонок.