Naxçıvana yeni səhiyyə naziri təyin edildi
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisi sədrinin birinci müavini Bəxtiyar Məmmədovun imzaladığı sərəncama əsasən, Rəşadət Qurban oğlu Nabatov Naxçıvan Muxtar Respublikasının səhiyyə nazirinin müavini təyin edilib.
Sərəncama uyğun olaraq, yeni nazir təyin olunana qədər səhiyyə nazirinin səlahiyyətlərinin müvəqqəti icrası da Rəşadət Nabatova həvalə olunub.
Sənəd imzalandığı gündən qüvvəyə minir.
Bu gün Naxçıvan Ali Məclisinin növbəti sessiya iclası keçirilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, iclasda Naxçıvan Muxtar Respublikasının səhiyyə naziri Samiq Sadıxovun tutduğu vəzifədən azad edilməsi haqqında layihə səsə qoyulub.

В Нахчыване назначен новый министр здравоохранения
В соответствии с распоряжением первого заместителя председателя Высшего Меджлиса Нахичеванской Автономной Республики Бахтияра Мамедова, Рашадет Гурбан оглу Набатов назначен заместителем министра здравоохранения Нахичеванской Автономной Республики.
Согласно распоряжению, до назначения нового министра временное исполнение обязанностей министра здравоохранения возложено на Рашадета Набатова.
Документ вступает в силу с момента подписания.
Сегодня прошло очередное заседание Высшего Меджлиса Нахичевана.
По информации Valyuta.az, на заседании был поставлен на голосование проект о снятии с должности министра здравоохранения Нахичеванской Автономной Республики Самига Садыхова.