“Ziraat Bank Azərbaycan” nın cəmi aktivləri 2026-cı ilin II rübünün sonuna 1 milyard 559 milyon 974 min manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici 2025-ci ilin eyni dövründə 1 milyard 68 milyon 531,61 min manat olub.
Beləliklə, bankın aktivləri illik müqayisədə 491 milyon 442,39 min manat və ya 46% artıb.
Hesabat dövründə bankın müştərilərə verdiyi cəmi kreditlərin həcmi 831 milyon 708,41 min manat olub.
Bu göstərici 2025-ci ilin II rübündə 625 milyon 646,80 min manat təşkil edib.
Nəticədə kredit portfeli 206 milyon 61,61 min manat və ya 32,9% artıb.
2026-cı ilin II rübündə bankın depozitləri (banklar və digər maliyyə institutları istisna olmaqla) 866 milyon 631,96 min manat təşkil edib. Ötən ilin eyni dövründə bu göstərici 566 milyon 711,17 min manat olub.
Beləliklə, depozitlərin həcmi 299 milyon 920,79 min manat və ya 52,9% artıb.
Fiziki və hüquqi şəxslərin müddətli depozitləri 2026-cı ilin II rübündə 409 milyon 921,79 min manat təşkil edib.
2025-ci ilin eyni dövründə bu göstərici 283 milyon 638,41 min manat olub. İllik müqayisədə müddətli depozitlər 126 milyon 283,38 min manat və ya 44,5% artıb.
Bankların və digər maliyyə institutlarının bankdakı depozitlərinin həcmi isə 2026-cı ilin II rübünün sonuna 540 milyon 897,22 min manat olub.

Совокупные активы «Ziraat Bank Azərbaycan» по итогам II квартала 2026 года составили 1 млрд 559 млн 974 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, за аналогичный период 2025 года этот показатель составлял 1 млрд 68 млн 531,61 тыс. манатов.
Таким образом, активы банка в годовом выражении увеличились на 491 млн 442,39 тыс. манатов, или на 46%.
За отчетный период общий объем кредитов, выданных клиентам, достиг 831 млн 708,41 тыс. манатов.
Во II квартале 2025 года этот показатель составлял 625 млн 646,80 тыс. манатов.
В результате кредитный портфель увеличился на 206 млн 61,61 тыс. манатов, или на 32,9%.
Во II квартале 2026 года объем депозитов банка (за исключением банков и других финансовых институтов) составил 866 млн 631,96 тыс. манатов. За аналогичный период прошлого года этот показатель составлял 566 млн 711,17 тыс. манатов.
Таким образом, объем депозитов вырос на 299 млн 920,79 тыс. манатов, или на 52,9%.
Срочные депозиты физических и юридических лиц по итогам II квартала 2026 года составили 409 млн 921,79 тыс. манатов.
За аналогичный период 2025 года этот показатель составлял 283 млн 638,41 тыс. манатов. В годовом выражении объем срочных депозитов увеличился на 126 млн 283,38 тыс. манатов, или на 44,5%.
Объем депозитов банков и других финансовых институтов, размещенных в банке, по состоянию на конец II квартала 2026 года составил 540 млн 897,22 тыс. манатов.