Sabiq nazir dövlətə olan iki milyon manatdan artıq borcunu ödədi
Sabiq əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Füzuli Ələkbərova məxsus "Improtex Group"a daxil olan şirkətlərdən biri olan "Improtex Industries" MMC külli miqdarda vergi borcunu ödəyib.
Valyuta.az "Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, "Improtex Industries" MMC 2 milyon 223 min manat məbləğində vergi borcunu tam şəkildə dövlət büdcəsinə köçürüb.
Bildirilib ki, şirkətin qanuni təmsilçisi sabiq nazirin qardaşı oğlu Ruslan Ələkbərovdur.
Qeyd edək ki, "Improtex" qrupu 1991-ci ildə yaradılıb. Füzuli Ələkbərovun nazir vəzifəsində çalışdığı dövrdə holdinqə onun həyat yoldaşı İradə Ələkbərova rəhbərlik edib.
Hazırda şirkətlər qrupuna "Iprotex Trucks & Buses", "Improtex Industries", "Improtex Motors" və "Imagro" kimi törəmə şirkətlər daxildir.

Компания «Improtex Industries» MMC, входящая в группу «Improtex Group», принадлежащую бывшему министру труда и социальной защиты населения Фюзули Алекберову, полностью погасила значительную сумму налоговой задолженности.
По информации Valyuta.az со ссылкой на «Teleqraf», компания «Improtex Industries» MMC перечислила в государственный бюджет налоговый долг в размере 2 миллионов 223 тысяч манатов.
Уточняется, что законным представителем компании является племянник бывшего министра, Руслан Алекберов.
Отметим, что группа «Improtex» была создана в 1991 году. Во время работы Фюзули Алекберова на посту министра холдинг возглавляла его супруга Ирада Алекберова.