Maliyyə Nazirliyinin keçmiş aparat rəhbəri Cavanşir Yusifov Şəmkir rayonunda daha bir şadlıq sarayı alıb.
Valyuta.az Qaynarinfo-ya istinadən xəbər verir ki, bu, "Yasmin" şadlıq sarayıdır.
Məlumatda bildirilir ki, keçmiş məmur obyektin profilini dəyişmək niyyətində deyil. Yəni, obyekt şadlıq sarayı kimi fəaliyyətini davam etdirəcək. Amma bəzi məluamtlara görə, obyektin restoran kimi fəaliyyət göstərməsi də istisna deyil.
Cavanşir Yusifov bundan əvvəl Şəmkirdə fəaliyyət göstərən "Murovdağ" şadlıq sarayını almışdı. Həmin şadlıq sarayı Cavanşor Yusifovun oğlu Rüfət Yusifovun adına rəsmiləşdirilib.
Gəncə Dövlət Universitetinin rektoru Yusif Yusifovun qardaşı olan Cavanşir Yusifov ötən ilin martında tutduğu vəzifədən azad edilib.

Бывший руководитель аппарата Министерства финансов Джаваншир Юсифов приобрел в Шамкирском районе еще один банкетный зал.
По информации Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, речь идет о банкетном зале «Yasmin».
Отмечается, что бывший чиновник не намерен менять профиль объекта. То есть объект продолжит функционировать как банкетный зал. Однако, по некоторым данным, не исключено, что объект будет работать и как ресторан.
Ранее Джаваншир Юсифов приобрел банкетный зал «Murovdağ» в Шамкирском районе. Этот банкетный зал оформлен на имя сына Джаваншира Юсифова — Руфета Юсифова.
Джаваншир Юсифов, брат ректора Государственного университета Гянджи Юсифа Юсифова, был освобожден от занимаемой должности в марте прошлого года.