2025-ci ilin yanvar-noyabr aylarında Azərbaycan iqtisadiyyatında özəl banklara cəmi kredit qoyuluşunun həcmi 22 milyard 50,3 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 8,64% və ya 1 milyard 754,1 milyon manat çoxdur. 2024-cü ilin müvafiq dövründə özəl banklara kredit qoyuluşunun həcmi 20 milyard 296,2 milyon manat olub.
Qeyd edək ki, 2025-ci ilin yanvar-noyabr aylarında Azərbaycan iqtisadiyyatına ümumilikdə kredit qoyuluşunun həcmi 31 milyard 451,1 milyon manat təşkil edib.

В январе–ноябре 2025 года общий объем кредитных вложений в частные банки в экономике Азербайджана составил 22 млрд 50,3 млн манатов.
Как сообщает Valyuta.az, данный показатель по сравнению с аналогичным периодом 2024 года увеличился на 8,64%, или на 1 млрд 754,1 млн манатов. В январе–ноябре 2024 года объем кредитных вложений в частные банки составлял 20 млрд 296,2 млн манатов.
Отмечается, что в январе–ноябре 2025 года общий объем кредитных вложений в экономику Азербайджана в целом достиг 31 млрд 451,1 млн манатов.
Это на 2 млрд 384,3 млн манатов, или на 8,2%, больше по сравнению с соответствующим периодом прошлого года.