Nazir beş nəfərə yüksək vəzifə verdi
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyevin əmrləri ilə nazirlik sistemində yeni kadr təyinatları həyata keçirilib.
Valyuta.az Bakupost.az-a istinadla xəbər verir ki, İlkin Məmmədov Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Aparatının İqtisadiyyat şöbəsinin müdiri, Elnur Əliyev və Arif Ataxanlı DOST Agentliyinin sədrinin müavinləri, Əlişah Kövsərov Sosial Xidmətlər Agentliyinin sədrinin müavini, Elşən Mahmudov Dövlət Məşğulluq Agentliyinin sədrinin müavini təyin ediliblər.
İlkin Məmmədov 1988-ci ildə doğulub. Sumqayıt Dövlət Universitetində iqtisadçı-menecer ixtisası üzrə bakalavr, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində biznesin təşkili və idarə edilməsi ixtisası üzrə magistr təhsili alıb. Hazırda təhsilini İqtisadiyyat Nazirliyinin İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunda "Daxili fiskal siyasət və dövlət maliyyəsi" ixtisası üzrə fəlsəfə doktoru proqramında davam etdirir. Ötən dövrdə özəl sektorda, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində, İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzində, 2021-ci ildən DOST Agentliyində müxtəlif vəzifələrdə, hazırki vəzifəsinə qədər Agentliyin sədrinin müavini vəzifəsində çalışıb.
Elnur Əliyev 1979-cu ildə doğulub. Bakı Dövlət Universitetində beynəlxalq hüquq ixtisası üzrə bakalavr və magistr təhsili alıb. Ötən dövrdə özəl sektorda, vergi sahəsində, 2018-ci ildən Dövlət Məşğulluq Agentliyində müxtəlif vəzifələrdə, hazırkı vəzifəsinə qədər Agentliyin Mərkəzi Monitorinq və Qiymətləndirmə Filialının müdiri vəzifəsində çalışıb.
Arif Ataxanlı 1990-cı ildə doğulub. Sumqayıt Dövlət Universitetinin ümumi iqtisadiyyat ixtisası üzrə bakalavr pilləsini bitirib. Ötən dövrdə özəl sektorda, Dövlət Sərhəd Xidmətində, 2021-ci ildən DOST Agentliyində müxtəlif vəzifələrdə, hazırkı vəzifəsinə qədər DOST Agentliyində departament müdiri vəzifəsində çalışıb.
Əlişah Kövsərov 1975-ci ildə doğulub. Bakı Avrasiya Universitetində ümumi iqtisadiyyat ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb. Ötən dövrdə Nazirlik sistemində müxtəlif vəzifələrdə, hazırkı vəzifəsinə qədər Sosial Xidmətlər Agentliyində departament müdiri vəzifəsində çalışıb.
Elşən Mahmudov 1979-cu ildə doğulub. Azərbaycan Texniki Universitetində mühəndis iqtisadiyyatı ixtisası üzrə bakalavr, mühəndis biznesi və menecment ixtisası üzrə magistr təhsili alıb. Ötən dövrdə rabitə sahəsində, Teleradio İstehsalat Birliyində, İqtisadiyyat Nazirliyində, Dövlət Sosial Müdafiə Fondunda (DSMF) müxtəlif vəzifələrdə, hazırkı vəzifəsinə qədər DSMF sədrinin müşaviri vəzifəsində çalışıb.

Приказами министра труда и социальной защиты населения Анара Алиева в системе министерства произведены новые кадровые назначения.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Bakupost.az, Илькин Мамедов назначен начальником Экономического отдела Аппарата Министерства труда и социальной защиты населения, Эльнур Алиев и Ариф Атаханлы — заместителями председателя Агентства DOST, Алишах Кёвсеров — заместителем председателя Агентства социальных услуг, Эльшан Махмудов — заместителем председателя Государственного агентства занятости.
Илькин Мамедов родился в 1988 году. Получил степень бакалавра по специальности «экономист-менеджер» в Сумгаитском государственном университете, степень магистра по специальности «организация и управление бизнесом» — в Азербайджанском государственном экономическом университете. В настоящее время продолжает обучение в Институте экономических научных исследований при Министерстве экономики по программе доктора философии по специальности «внутренняя фискальная политика и государственные финансы». Работал в частном секторе, Центре анализа экономических реформ и коммуникации, Центре анализа и координации Четвёртой промышленной революции при Министерстве экономики, с 2021 года — в Агентстве DOST, где до нынешнего назначения занимал должность заместителя председателя агентства.
Эльнур Алиев родился в 1979 году. Окончил Бакинский государственный университет по специальности «международное право» (бакалавриат и магистратура). Работал в частном секторе и в налоговой сфере, с 2018 года — в Государственном агентстве занятости, где до нынешнего назначения возглавлял Центральный филиал мониторинга и оценки.
Ариф Атаханлы родился в 1990 году. Окончил Сумгаитский государственный университет по специальности «общая экономика». Работал в частном секторе и в Государственной пограничной службе, с 2021 года — в Агентстве DOST, где до назначения занимал должность руководителя департамента.
Алишах Кёвсеров родился в 1975 году. Получил степень бакалавра по специальности «общая экономика» в Бакинском Евразийском университете. Работал на различных должностях в системе министерства, до назначения занимал пост руководителя департамента в Агентстве социальных услуг.
Эльшан Махмудов родился в 1979 году. Окончил Азербайджанский технический университет, получив степень бакалавра по специальности «инженерная экономика», а также степень магистра по специальности «инженерный бизнес и менеджмент». Работал в сфере связи, в Производственном объединении телерадиовещания, Министерстве экономики, Государственном фонде социальной защиты (ГФСЗ), где до нынешнего назначения занимал должность советника председателя фонда.