Ötən ilin dekabrında vəzifəsindən uzaqlaşdırılan Nəsimi Rayon İcra Hakimiyyətinin (RİH) sabiq başçısı Elxan İbrahimovu kimin əvəz etdiyi məlum olub.
Valyuta.az "Teleqraf"a istinadla xəbər verir ki, icra başçısının səlahiyyətləri müvəqqəti olaraq birinci müavin Gülarə Verdiyevaya tapşırılıb.
Qeyd edək ki, Gülarə Verdiyeva Nəsimi RİH-dən öncə Bakının Nəsimi rayonu ərazisində fərqli dönəmlərdə iki məktəbin direktoru olub.
2013-cü ildə Nəsimi RİH-də humanitar məsələlər üzrə müavin təyin edilib. 2017-ci ildə isə fəaliyyətinə birinci müavin olaraq davam edib.
Gülarə Verdiyeva 2010-cu ildə parlament seçkisində deputatlığa namizəd olsa da, qalib gələ bilməmişdi.
Onu da əlavə edək ki, hazırda Nəsimi RİH-də rəhbər şəxs vəzifəsində cəmi iki nəfər qalıb. Bunlardan biri Gülarə Verdiyevadır, digəri isə müavin Zahid Xəlilov. Hazırda icra başçısı da daxil olmaqla, daha bir müavin postu, sektor müdiri - baş mühasib və başçısının köməkçisi vəzifələri vakantdır. İcranın digər müavini Ramiz Quliyevi isə Elxan İbrahimov vəzifəyə gələr-gəlməz işdən çıxarmışdı.
Xatırladaq ki, Elxan İbrahimov noyabrın 12-də Nəsiminin icra başçısı təyin edilsə də, işində yol verdiyi nöqsanlara görə növbəti ay vəzifəsindən azad olunmuşdu.

Стало известно, кому переданы полномочия бывшего главы Исполнительной власти Насиминского района (ИВР), Эльхана Ибрагимова, который был освобожден от должности в декабре прошлого года.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Teleqraf, полномочия главы исполнительной власти временно возложены на первого заместителя — Гюляру Вердиеву.
Отмечается, что до работы в Насиминской ИВР Гюляра Вердиева в разные периоды занимала должность директора двух школ, расположенных на территории Насиминского района Баку.
В 2013 году она была назначена заместителем главы Насиминской ИВР по гуманитарным вопросам, а в 2017 году продолжила деятельность в должности первого заместителя.
В 2010 году Гюляра Вердиева выдвигала свою кандидатуру на парламентских выборах, однако не смогла одержать победу.
Также сообщается, что в настоящее время в Насиминской ИВР на руководящих должностях остались лишь два человека — Гюляра Вердиева и заместитель Захид Халилов. Вакантными остаются должности главы исполнительной власти, еще одного заместителя, заведующего сектором — главного бухгалтера, а также помощника главы. Другой заместитель — Рамиз Гулиев — был уволен Эльханом Ибрагимовым сразу после его назначения на должность.
Напомним, что Эльхан Ибрагимов был назначен главой исполнительной власти Насиминского района 12 ноября, однако уже в следующем месяце был освобожден от должности из-за допущенных в работе нарушений.