Yelo Bankın 2026-cı ilin I rübündə dövr üzrə xalis mənfəəti 6 milyon 685,31 min manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 40,31% və ya 4 milyon 514,31 min manat azdır.
Qeyd edək ki, bankın 2025-ci ilin I rübündə dövr üzrə xalis mənfəəti 11 milyon 199,62 min manat olub.
Hesabat dövründə bankın faiz xərcləri 54,14% və ya 7 milyon 95,15 min manat artaraq 20 milyon 200,58 min manata yüksəlib. Həmin dövrdə bankın faiz gəlirləri 50 milyon 649,02 min manat təşkil edib.
Yelo Bankın xalis faiz gəlirlərində artım, qeyri-faiz gəlirlərində isə azalma qeydə alınıb.
Belə ki, ötən ilin eyni rübü ilə müqayisədə bankın xalis faiz gəlirləri 7,10% və ya 1 milyon 925,31 min manat artaraq 29 milyon 24,46 min manat təşkil edib.
Qeyri-faiz gəlirləri isə 33,5% və ya 1 milyon 377,76 min manat azalaraq 2 milyon 735,81 min manata düşüb.
Qeyd edək ki, 2025-ci ilin eyni dövründə bankın qeyri-faiz gəlirləri 4 milyon 113,57 min manat olub.
Xatırladaq ki, cari ilin mart ayında Yelo Bank şikayət indeksində 1,80 indeksi ilə 3-cü sırada yer alıb.

Чистая прибыль Yelo Bank по итогам I квартала 2026 года составила 6 млн 685,31 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, это на 40,31% или 4 млн 514,31 тыс. манатов меньше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
Отметим, что в I квартале 2025 года чистая прибыль банка составляла 11 млн 199,62 тыс. манатов.
В отчетном периоде процентные расходы банка выросли на 54,14% или 7 млн 95,15 тыс. манатов, достигнув 20 млн 200,58 тыс. манатов. За тот же период процентные доходы банка составили 50 млн 649,02 тыс. манатов.
При этом у Yelo Bank зафиксирован рост чистых процентных доходов и снижение непроцентных доходов.
Так, по сравнению с аналогичным кварталом прошлого года чистые процентные доходы увеличились на 7,10% или 1 млн 925,31 тыс. манатов, достигнув 29 млн 24,46 тыс. манатов.
В то же время непроцентные доходы сократились на 33,5% или 1 млн 377,76 тыс. манатов — до 2 млн 735,81 тыс. манатов.
Для сравнения, в аналогичном периоде 2025 года непроцентные доходы банка составляли 4 млн 113,57 тыс. манатов.