Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinə yeni sədr təyin edilib
Hasil Vasif oğlu Abbasov Dövlət Məşğulluq Agentliyinin (DMA) İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinə təyin olunub.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev əmr imzalayıb.
H.Abbasov 2003-2007-ci illərdə Azərbaycan Dillər Universitetində "Beynəlxalq münasibətlər" ixtisası üzrə bakalavr, gənclərin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı çərçivəsində 2008-2010-cu illərdə Makquari Universitetində (Avstraliya) beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə magistr təhsili alıb. 2012-ci ildən əmək fəaliyyətinə başlayan yeni sədr 2024-cü ilin oktyabr ayından hazırkı vəzifəsinə qədər DMA-nın sədr müavini vəzifəsində işləyib.
Qeyd edək ki, Agentliyin əvvəlki sədri Sadiq Əliyev digər sahədə fəaliyyətə başlamaq istəyi ilə bağlı ərizəsinə əsasən işdən azad edilib.

Хасил Васиф оглы Аббасов назначен председателем Правления Государственного агентства занятости (ГАЗ).
Как сообщает Valyuta.az, соответствующий приказ подписал министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев.
Х. Аббасов в 2003–2007 годах получил степень бакалавра по специальности «Международные отношения» в Азербайджанском университете языков. В 2008–2010 годах в рамках Государственной программы обучения молодежи за рубежом он окончил магистратуру по специальности «Международные отношения» в Университете Маккуори (Австралия). Начав трудовую деятельность в 2012 году, новый председатель с октября 2024 года и до назначения на нынешнюю должность занимал пост заместителя председателя Государственного агентства занятости.
Отметим, что прежний председатель агентства Садыг Алиев был освобожден от должности на основании поданного им заявления в связи с намерением продолжить деятельность в другой сфере.