Bu ilin dekabr ayında Azərbaycan iqtisadiyyatına cəmi kredit qoyuluşunun həcmi 31 milyard 946,7 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az Mərkəzi Banka istinadən xəbər verir ki, bu göstərici 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2 milyard 658,5 milyon manat və ya 9,07% artım deməkdir. Qeyd edək ki, 2024-cü ilin dekabr ayında iqtisadiyyata cəmi kredit qoyuluşunun həcmi 29 milyard 288,2 milyon manat olub.
Hesabat dövründə kredit qoyuluşunun 7 milyard 867,3 milyon manatı dövlət banklarının payına düşüb. Bu da 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 716,6 milyon manat və ya 10,02% artım deməkdir. Həmin dövrdə dövlət banklarına kredit qoyuluşu 7 milyard 150,7 milyon manat təşkil edib.
Bütün xəbərlərÖtən il Azərbaycan klublarının futbolçu satışlarından əldə etdiyi gəlir bəlli olub
30.01.2026Bakıda yaxın iki ildə yeni tikili mənzillərin qiymətlərində hansı dəyişikliklər gözlənilir?

В декабре текущего года общий объем кредитования экономики Азербайджана составил 31 миллиард 946,7 миллиона манатов.
По данным Центрального банка, на которые ссылается Valyuta.az, этот показатель увеличился на 2 миллиарда 658,5 миллиона манатов, или на 9,07% по сравнению с аналогичным периодом 2024 года. Отметим, что в декабре 2024 года общий объем кредитования экономики составил 29 миллиардов 288,2 миллиона манатов.
За отчетный период кредитование государственных банков составило 7 миллиардов 867,3 миллиона манатов. Это на 716,6 миллиона манатов, или на 10,02% больше по сравнению с тем же периодом 2024 года. В указанный период кредитование государственных банков составило 7 миллиардов 150,7 миллиона манатов.