"Bitwise" şirkətinin investisiya direktoru (CIO) Mett Hauqan (Matt Hougan) hesab edir ki, "Bitcoin" bazarında dib səviyyəsinin formalaşmasının ilk əlamətləri görünməyə başlayıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, onun fikrincə, növbəti "buğa bazarı" kriptovalyutalarla ənənəvi maliyyə sisteminin inteqrasiyası hesabına formalaşacaq.
Hauqan bildirib ki, "Bitcoin" iyulun 1-dən etibarən yüksəlir, spot "Bitcoin ETF"lərinə yenidən vəsait axını başlayıb və bazarda psixoloji vəziyyət tədricən yaxşılaşır:
"Geriləmənin tam başa çatdığını demək üçün hələ tezdir. Lakin hesab edirəm ki, Bitcoin artıq dib səviyyəsinə yaxınlaşıb", – deyə o bildirib.
Ekspertin sözlərinə görə, yeni yüksəliş dalğasının əsasını aktivlərin tokenləşdirilməsi, stablecoin-lərin geniş yayılması, maliyyə bazarlarının 24/7 fəaliyyətə keçməsi və institusional investorların "DeFi" ekosisteminə daxil olması təşkil edəcək.
Hauqan hesab edir ki, əvvəlki dövrlərdən fərqli olaraq, qarşıdakı "buğa bazarı" spekulyasiya deyil, real istifadə, real gəlir və qlobal maliyyə sektorundakı transformasiya hesabına formalaşacaq. Onun fikrincə, bu dəyişiklik hələ bazar qiymətlərində tam əksini tapmayıb.

Инвестиционный директор (CIO) компании Bitwise Мэтт Хоуган (Matt Hougan) считает, что на рынке биткоина начали появляться первые признаки формирования дна.
Как сообщает Valyuta.az, по его мнению, следующий бычий рынок будет формироваться за счет интеграции криптовалют с традиционной финансовой системой.
Хоуган отметил, что с 1 июля биткоин демонстрирует рост, приток средств в спотовые биткоин-ETF возобновился, а психологические настроения на рынке постепенно улучшаются.
«Пока еще рано говорить о полном завершении снижения. Однако я считаю, что биткоин уже приблизился к своему дну», — заявил он.
По словам эксперта, основу новой волны роста составят токенизация активов, широкое распространение стейблкоинов, переход финансовых рынков на круглосуточный режим работы и выход институциональных инвесторов в экосистему DeFi.
Хоуган считает, что, в отличие от предыдущих циклов, предстоящий бычий рынок будет основан не на спекуляциях, а на реальном использовании, реальных доходах и трансформации глобального финансового сектора. По его мнению, эти изменения пока еще не в полной мере отражены в рыночных ценах.