Azərbaycan banklarının təqdim etdiyi kartlar üzrə müxtəlif xərclər kateqoriyalarında keşbek faizləri verir.
Valyuta.az xəbər verir ki, cədvələ əsasən, YDM və restoran xərclərində ən yüksək keşbek təklifləri "Unibank" və "Rabitəbank" tərəfindən verilir.
"Unibank"ın UCard kartı SOCAR-da yanacağa görə 6%-dək keşbek verir. "Rabitabank"ın Kartmane kartı isə YDM, restoran və geyim xərclərinə görə 5%-lik sabit keşbek təqdim edir.
"Yelo Bank" və "Bank Respublika" da geyim və restoran kateqoriyalarında 4%-ə qədər keşbeklə fərqlənir. Aptek alışlarında ən yüksək göstərici isə "ABB" və "Unibank" kartlarındadır – hər ikisi 5% keşbek verir.
Market alışlarına görə maksimum keşbek faizi 3% olaraq "Rabitəbank", "Bank Respublika" və "Yelo Bank" tərəfindən təklif olunur.

Банки Азербайджана предлагают различные проценты кешбэка по дебетовым картам в зависимости от категории расходов.
Как сообщает Valyuta.az, согласно таблице, самые высокие предложения по кешбэку на расходы в АЗС и ресторанах предоставляют Unibank и Rabitəbank.
Так, карта UCard банка Unibank предлагает кешбэк до 6% на покупку топлива на АЗС SOCAR. В свою очередь, карта Kartmane банка Rabitəbank предусматривает фиксированный кешбэк в размере 5% на расходы в категориях АЗС, рестораны и одежда.
Банки Yelo Bank и Bank Respublika также выделяются кешбэком до 4% в категориях одежды и ресторанов. Самый высокий показатель по аптечным покупкам предлагают карты банков ABB и Unibank — в обоих случаях кешбэк составляет 5%.
По покупкам в супермаркетах максимальный кешбэк в размере 3% предлагают Rabitəbank, Bank Respublika и Yelo Bank.