Paytaxtın Yasamal rayonunda talama cinayəti qeydə alınıb.
Valyuta.az-ın məlumatına görə, naməlum şəxslər tərəfindən zərərçəkənin bank kartından 5 min dolları oğurlanıb.
Polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlə əməli törətməkdə şübhəli bilinən 23 yaşlı Q.Abbasova və 20 yaşlı Ş.Əmiraslanova saxlanılıblar. Araşdırmalarla müəyyən edilib ki, onlar zərərçəkənin bank kartını oğurladıqdan sonra hesabındakı maddi vəsaiti nağdlaşdıraraq alış-veriş ediblər.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, saxlanılan şəxslər barəsində məhkəmənin qərarı ilə 3 ay müddətə həbs qətimkan tədbiri seçilib.

В Ясамальском районе столицы зафиксирован грабёж.
По информации Valyuta.az, неизвестные лица похитили с банковской карты потерпевшего 5 тысяч долларов США.
В результате оперативных мероприятий сотрудников полиции по подозрению в совершении преступления были задержаны 23-летняя К. Аббасова и 20-летняя Ш. Эмирасла́нова. В ходе расследования установлено, что после кражи банковской карты злоумышленницы обналичили находившиеся на счёте денежные средства и потратили их на покупки.
По данному факту возбуждено уголовное дело. Решением суда в отношении задержанных избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 3 месяца.