Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki 42 ümumi təhsil müəssisəsinə yeni direktor təyin olunub.
Bu barədə Valyuta.az-a Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, yeni təyinatlar paytaxtdakı 198, 97, 131, 308, 94, 254, 133, 81, 71, 139, 335, 334, 230, 205, 162, 155, 87, 38, 106, 298, 58, 63, 142, 337, 215, 296, 327, 258, 185, 305, 108, 165, 315, 203, 256, 323, 73 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbləri, 2 nömrəli texniki-humanitar lisey, 1 nömrəli idman liseyi, 115 nömrəli xüsusi əyani-qiyabi tam orta ümumtəhsil məktəbi, 6 nömrəli respublika inteqrasiya təlimli internat tipli ümumtəhsil məktəbi və E.Quliyev adına 9 nömrəli inteqrasiya təlimli internat tipli ümumtəhsil məktəbi üzrə müsabiqəyə çıxarılmış vakant vəzifələri əhatə edib. Yeni təyin olunmuş məktəb rəhbərləri işə qəbul üzrə müsabiqədən uğurla keçmiş şəxslərdir.
Qeyd edək ki, müsabiqədə pedaqoji və ya idarəetmə ixtisas sahələri üzrə ali təhsili, 5 ildən az olmayaraq (təhsilin təşkili və idarə olunması ixtisası üzrə elmi dərəcəsi və elmi adı olduqda 3 il) pedaqoji stajı olan və hazırda ümumi təhsil müəssisələrində pedaqoji fəaliyyətlə məşğul olan şəxslər iştirak ediblər.

В 42 общеобразовательных учреждениях, находящихся в ведении Управления образования города Баку, назначены новые директора.
Об этом сообщили Valyuta.az в Управлении образования города Баку.
Уточняется, что назначения произведены на вакантные должности, объявленные к конкурсу, в средних школах №198, 97, 131, 308, 94, 254, 133, 81, 71, 139, 335, 334, 230, 205, 162, 155, 87, 38, 106, 298, 58, 63, 142, 337, 215, 296, 327, 258, 185, 305, 108, 165, 315, 203, 256, 323, 73, а также в Техническо-гуманитарном лицее №2, Спортивном лицее №1, Специальной очно-заочной полной средней школе №115, Республиканской общеобразовательной школе-интернате интегрированного обучения №6 и Общеобразовательной школе-интернате интегрированного обучения №9 имени Э. Гулиева.
Назначенные руководители успешно прошли конкурсный отбор на замещение соответствующих должностей.
В конкурсе участвовали лица с высшим образованием по педагогическим или управленческим специальностям, имеющие не менее 5 лет педагогического стажа (либо не менее 3 лет при наличии учёной степени и учёного звания по специальности «Организация и управление образованием») и на данный момент осуществляющие педагогическую деятельность в общеобразовательных учреждениях.