"FİNKA Azərbaycan" MMC bank olmayan kredit təşkilatı (BOKT) "Bakı Fond Birjası" QSC-də (BFB) 5 milyon ABŞ dolları dəyərində istiqraz yerləşdirməyə hazırlaşır.
Valyuta.az xəbər verir ki, söhbət hər birinin nominal dəyəri 100 ABŞ dolları olan 50 000 ədəd faizli, adlı, təminatsız, sənədsiz istiqrazdan gedir.
Qiymətli kağızlar kütləvi təklif üsulu ilə yerləşdiriləcək və 2 il tədavüldə olacaq. Onların illik gəlirliliyi 9 %-dir. Faizlər rüblük ödəniləcək. Prosesin anderrayteri "Unicapital İnvestisiya Şirkəti" ASC-dir. Bununla yanaşı, istiqrazları almaq istəyən şəxslər BFB-nin üzvü olan digər investisiya şirkətlərinə də müraciət edə bilərlər.
Emitent tədavül müddətində qiymətli kağızları nominal dəyərindən aşağı olmamaq şərti ilə geri almaq öhdəliyinə malikdir.

ООО "FİNKA Azərbaycan" готовится разместить облигации на сумму 5 млн долларов на БФБ
ООО "FİNKA Azərbaycan", небанковская кредитная организация (НКО), готовится разместить облигации на сумму 5 миллионов долларов США на "Бакинской фондовой бирже" (БФБ).
Как сообщает Valyuta.az, речь идет о 50 000 именованных, процентных, необеспеченных и бессертификатных облигациях с номинальной стоимостью 100 долларов США каждая.
Ценные бумаги будут размещены путем массового предложения и находиться в обращении в течение 2 лет. Их годовая доходность составляет 9%. Проценты будут выплачиваться ежеквартально. Андеррайтером сделки выступает АО "Инвестиционная компания Unicapital". Кроме того, желающие приобрести облигации могут обратиться к другим инвестиционным компаниям — членам БФБ.