BFB: Gələn ildən istiqrazlar bütün Azərbaycan vətəndaşları üçün əlçatan ola bilər
"Bakı Fonr Birjası" QSC (BFB) istiqrazları bütün Azərbaycan vətəndaşları üçün əlçatan etməyə çalışır.
Valyuta.az xəbər verir ki, bunu BFB-nin Əməliyyatlar departamentinin direktoru və kommersiya inzibatçısı Mətin Yolçuyev Bakıda keçirilən XX Beynəlxalq Xəzər İnvestisiya Forumunda çıxışı zamanı bildirib.
"Bunu ekosistem iştirakçıları ilə birgə etməyi planlaşdırırıq. Çünki Azərbaycanda mobil bankçılıqdan istifadənin payı 80 %-dən çoxdur, eyni zamanda kapital bazarı ildən-ilə inkişaf edən, dinamik yenilikləri özü ilə gətirən bir bazardır. Biz inanırıq ki, bu trendi nəinki dəstəkləyə, hətta daha da yüksəyə apara bilərik. Ümumi plan bundan ibarətdir ki, buna texnologiya ilə birlikdə biznes anlayışını da əlavə etmək istəyirik", - deyə o qeyd edib.
M. Yolçuyev vurğulayıb ki, artıq növbəti ildən istiqrazlar bütün investorlara əlçatan olacaq. O, dəqiq tarixi açıqlamayıb, lakin bunun qısa zamanda olacağını deyib.
"Düşünürük ki, bunun ardınca digər bir layihələr də həyata keçirək. Təbii ki, investorların ehtiyacları bitmir, davamlı artır. Onların istəklərini təmin etmək üçün davamlı çalışırıq, planlar qurmuşuq və bu planlar üzərində ekosistem olaraq məqsədlərimizə çatacağımıza tam əminik", - M. Yolçuyev bildirib.

Бакский фондовый биржа планирует сделать облигации доступными для всех граждан Азербайджана
ПАО "Бакский фондовый биржа" (БФБ) стремится сделать облигации доступными для всех граждан Азербайджана.
По сообщению Valyuta.az, об этом заявил директор департамента операций и коммерческий администратор БФБ Метин Ёлчюев во время выступления на XX Международном Каспийском инвестиционном форуме в Баку.
"Мы планируем делать это совместно с участниками экосистемы. Потому что доля использования мобильного банкинга в Азербайджане превышает 80 %, одновременно рынок капитала — это развивающийся с каждым годом, динамичный рынок, который приносит с собой инновации. Мы верим, что сможем не только поддержать этот тренд, но и поднять его на более высокий уровень. Общий план заключается в том, чтобы к технологиям добавить также бизнес-подход", — отметил он.
М. Ёлчюев подчеркнул, что уже со следующего года облигации станут доступны для всех инвесторов. Он не назвал точной даты, но отметил, что это произойдет в ближайшее время.
"Мы считаем, что после этого реализуем и другие проекты. Конечно, потребности инвесторов не исчерпываются, а постоянно растут. Чтобы удовлетворить их запросы, мы неустанно работаем, составляем планы и полностью уверены, что достигнем наших целей как экосистема", — заявил М. Ёлчюев.