Yolların kənarlarındakı köşklər yığışdırılır?
Bakıda bəzi məhsulların satışı həyata keçirilən köşklər son zamanlar ya bağlı olur, ya da sökülüb başqa yerə aparılır. Səbəb isə yollarda edilən bəzi dəyişikliklərdir.
Satıcıların sözlərinə görə, alver 2-3 dəfə azalıb. Ziyana işlədiyini görən şəxslər isə obyekti bağlamağı seçiblər.
Məsələ ilə bağlı Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən bildirildi ki, mümkün yerlərdə vətəndaşların və biznes subyektlərinin istəkləri nəzərə alınaraq xüsusi hərəkət zolaqlarında minik avtomobillərinin sərnişinlərinə qısamüddətli minib-düşmək üçün şərait yaradılıb. Bu günə qədər ümumilikdə 16 küçə və prospektdə 27 məntəqədə minib-düşmə yeri təşkil edilib və təhlillərin nəticəsinə uyğun olaraq proses davam etdirilir. Minik avtomobilləri ətrafda yaradılan parklanma yerləri, kəsişən, birləşən küçələrdəki münasib yerlərdə nəqliyyat vasitlərini saxlaya bilərlər. Qeyd edək ki, sözügedən köşklərin yerləri dəyişilə biləndir. Bu səbəbdən həmin obyektlər nəqliyyata mane olmayan yerlərdə quraşdırıla bilər.

В Баку торговые киоски массово закрываются из-за обновленного дорожного движения
В Баку киоски, где продавались некоторые товары, в последнее время либо закрываются, либо демонтируются и перемещаются в другое место. Причина – некоторые изменения на дорогах.
По словам продавцов, торговля сократилась в 2-3 раза. Видя, что работа убыточна, многие решили закрыть объекты.
По данному вопросу в Агентстве наземного транспорта сообщили, что там, где возможно, с учетом пожеланий граждан и бизнес-субъектов, на специальных полосах движения созданы условия для кратковременной посадки и высадки пассажиров в легковые автомобили. На сегодняшний день организованы места для посадки и высадки на 27 точках 16 улиц и проспектов, и процесс продолжается в соответствии с результатами анализа. Легковые автомобили могут останавливаться возле организованных парковок, на пересечениях и примыкающих улицах в подходящих местах. Отметим, что местоположение указанных киосков может меняться. Поэтому эти объекты могут быть установлены в местах, не препятствующих движению транспорта.