Valyuta.az xəbər verir ki, 2019-cu ildə təsis edilən şirkətin bu günə qədər cəlb etdiyi ümumi investisiya məbləği 51,5 milyon dollara çatıb.
Şirkət bildirib ki, yeni investisiya məhsul innovasiyalarını sürətləndirmək və qlobal miqyasda genişlənməni dəstəkləmək üçün istifadə olunacaq.
“Unleash” şirkəti İvar və Eqil Østhus qardaşları tərəfindən yaradılıb. Platforma şirkətlərin hazırladığı tətbiqlərə və proqram təminatına əlavə edilən yeni funksiyaların daha təhlükəsiz və nəzarətli şəkildə istifadəyə verilməsini təmin edən proqram platforması təqdim edir.
Platforma tərtibatçılara yeni funksiyaları bütün istifadəçilərə eyni anda təqdim etmək əvəzinə əvvəlcə kiçik istifadəçi qrupunda sınaqdan keçirməyə, müxtəlif versiyalar üzərində təcrübələr aparmağa və performansı ölçməyə imkan verir.
Bu yanaşma şirkətlərə mümkün xətaları erkən mərhələdə aşkar etməyə və zərurət yarandıqda funksiyanı tez bir zamanda deaktiv edərək sistemi qorumağa şərait yaradır.

Норвежская программная платформа Unleash объявила о закрытии инвестиционного раунда серии B на сумму 35 млн долларов.
Как сообщает Valyuta.az, основанная в 2019 году компания на сегодняшний день привлекла в общей сложности 51,5 млн долларов инвестиций.
В компании отметили, что новое финансирование будет направлено на ускорение продуктовых инноваций и поддержку глобального расширения.
Компания Unleash была основана братьями Иваром и Эгилем Остхусами (Østhus). Платформа предлагает программное решение, позволяющее безопасно и контролируемо внедрять новые функции в приложения и программное обеспечение компаний.
Платформа дает разработчикам возможность сначала тестировать новые функции на небольшой группе пользователей, вместо того чтобы сразу запускать их для всей аудитории. Также она позволяет проводить эксперименты с различными версиями и измерять их производительность.
Такой подход помогает компаниям выявлять возможные ошибки на ранних этапах и при необходимости оперативно отключать новую функцию, чтобы защитить систему.