Dron hücumları nəticəsində, Naxçıvan Hava Limanında xəsarət alan şəxslər Naxçıvan Muxtar Respublika Xəstəxanasının Təcili tibbi yardım şöbəsinə yerləşdiriliblər. Yaralılara zəruri tibbi yardım göstərilir və onların vəziyyəti həkim nəzarətindədir.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin yaydığı məlumatda bildirilib.
"Babək rayon Nəhrəm qəsəbə sakini, 1998-ci il təvəllüdlü Əsəd Cəfərov hava limanında əmək fəaliyyəti zamanı partlayış dalğasının təsiri nəticəsində qapalı kəllə-beyin travması və barotravma alıb. Bununla əlaqədar onda eşitmə qabiliyyəti ilə bağlı müəyyən problemlər müşahidə olunub. Zərərçəkənə ilkin tibbi yardım göstərilib, hazırda vəziyyətinin qiymətləndirilməsi məqsədilə tibbi müayinələr aparılır.
Culfa rayon sakini, 1996-cı il təvəllüdlü Mehdi Əsgərov da hadisə zamanı xəsarət alıb. Onun çiyin nahiyəsində yaralanma qeydə alınıb. Yaralıya tibbi müdaxilə olunub və zəruri müalicə tədbirləri görülüb. Hazırda müalicəsi davam etdirilir.
Naxçıvan şəhər sakini, 1986-cı il təvəllüdlü Reyhanə Vəliyeva partlayış dalğasının təsiri nəticəsində qapalı kəllə-beyin travması və barotravma alıb. Hazırda onun müalicəsi davam etdirilir.
Naxçıvan şəhər sakini, 1996-cı il təvəllüdlü Zülfüqar Zülfüqarlı isə partlayış nəticəsində döş qəfəsinin arxa səthinin küt travması alıb. Ona tibbi yardım göstərilib və müalicəsi davam etdirilir", - məlumatda qeyd edilib.
Bildirilib ki, həkimlərin verdiyi məlumata əsasən, yaralıların vəziyyəti stabildir, həyati təhlükə yoxdur: "Səhiyyə müəssisələri tərəfindən zəruri tibbi tədbirlər görülür və xəstələrin vəziyyəti nəzarətdə saxlanılır.

Пострадавшие в результате атаки беспилотников в Нахчыванском международном аэропорту были госпитализированы в отделение скорой медицинской помощи Республиканской больницы Нахчыванской Автономной Республики. Им оказывается необходимая медицинская помощь, состояние пациентов находится под наблюдением врачей.
Как сообщает Valyuta.az, об этом говорится в информации, распространенной Министерством здравоохранения Азербайджанской Республики.
Согласно сообщению, житель поселка Нехрем Бабекского района, Асэд Джафаров, 1998 года рождения, во время выполнения трудовых обязанностей в аэропорту получил закрытую черепно-мозговую травму и баротравму в результате воздействия взрывной волны. В связи с этим у него наблюдаются определенные проблемы со слухом. Пострадавшему оказана первичная медицинская помощь, в настоящее время проводятся медицинские обследования для оценки его состояния.
Житель Джульфинского района, Мехди Аскеров, 1996 года рождения, также получил ранения в результате инцидента. У него зафиксировано повреждение в области плеча. Пострадавшему была оказана медицинская помощь и проведены необходимые лечебные мероприятия. В настоящее время лечение продолжается.
Жительница города Нахчыван, Рейхана Велиева, 1986 года рождения, получила закрытую черепно-мозговую травму и баротравму вследствие воздействия взрывной волны. Ее лечение продолжается.
Житель города Нахчыван, Зульфугар Зульфугарлы, 1996 года рождения, получил тупую травму задней поверхности грудной клетки в результате взрыва. Ему оказана медицинская помощь, лечение продолжается.
По информации врачей, состояние пострадавших стабильное, угрозы для жизни нет. Медицинские учреждения проводят необходимые лечебные мероприятия, а состояние пациентов находится под постоянным контролем.