TƏBİB-in keçmiş sədrinə yeni vəzifə verildi
Azərbaycan Klinik Laboratoriya Mütəxəssisləri İctimai Birliyinin İdarə Heyətinin yeni tərkibi formalaşıb.
Valyuta.az "Unikal"a istinadən xəbər verir ki, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin (TƏBİB) İdarə Heyətinin sabiq sədri Ramin Bayramlı sözügedən İctimai Birliyin sədri seçilib.
Qeyd edək ki, R.Bayramlı 2019-cu ildə TƏBİB-in sədri vəzifəsinə təyin olunmuşdu. O, 2021-ci ilin sentyabrında isə öz ərizəsi ilə işdən ayrılıb. R.Bayramlı yeni vəzifəsinə kimi Klinik Laboratoriya Mütəxəssisləri İctimai Birliyində sədr müavini vəzifəsində çalışırdı.

Формирован новый состав Правления Общественного объединения специалистов клинических лабораторий Азербайджана.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на «Unikal», бывший председатель Правления Объединения по управлению медицинскими территориальными единицами (TƏBİB) Рамин Байрамлы избран председателем указанного Общественного объединения.
Отметим, что Р. Байрамлы был назначен председателем TƏBİB в 2019 году. В сентябре 2021 года он ушёл с должности по собственному желанию. До нового назначения Р. Байрамлы занимал пост заместителя председателя Общественного объединения специалистов клинических лабораторий.