Yerli icra hakimiyyəti orqanlarında aparılan struktur dəyişikliyi ilə əlaqədar Ağdam Rayon İcra Hakimiyyətində ixtisara düşən işçilərin sayı məlum olub.
Valyuta.az "Oxu.az"a istinadən xəbər verir ki, aparılan islahatlar nəticəsində icra hakimiyyətində 60 vəzifə ləğv edilib.
Həmin vəzifələrdə çalışanlardan 6 nəfər icra hakimiyyətində müxtəlif vakant vəzifələrə təyin olunsa da, hazırda 54 nəfər işsizdir. Ağdam Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vaqif Həsənovun sərəncamı ilə vəzifəsini itirən həmin şəxslərin dövlət qulluğuna xitam verilib və onlar ehtiyat kadr siyahısına əlavə olunublar.
Məlumata görə, vəzifəsini itirənlərdən 52 nəfər kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsinin müavini, nümayəndəliyin baş məsləhətçisi - baş mühasibidir. 8 nəfər isə Ağdam Rayon İcra Hakimiyyətində müəyyən vəzifələrdə çalışanlardır.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl icra hakimiyyəti orqanlarında aparılan struktur dəyişikliyi ilə əlaqədar Ağsu Rayon İcra Hakimiyyətinin 14 əməkdaşı, Tovuz Rayon İcra Hakimiyyətinin 43 əməkdaşı, Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin 38 əməkdaşı, Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin 36 əməkdaşı, Göyçay Rayon İcra Hakimiyyətinin 27 əməkdaşı, Lənkəran Şəhər İcra Hakimiyyətinin isə 44 əməkdaşı , Bərdə Rayon İcra Hakimiyyətinin isə 43 əməkdaşı vəzifələrindən azad ediliblər.

Стало известно количество сотрудников, попавших под сокращение в Агдамской районной исполнительной власти в связи с проводимыми структурными изменениями в местных органах исполнительной власти.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Oxu.az, в результате реформ в исполнительной власти были упразднены 60 должностей.
Из сотрудников, занимавших эти должности, 6 человек были назначены на различные вакантные позиции в структуре исполнительной власти, тогда как 54 человека в настоящее время остались без работы. В соответствии с распоряжением главы Агдамской районной исполнительной власти Вагифа Гасанова, государственная служба этих лиц была прекращена, и они включены в резервный кадровый список.
По имеющимся данным, из уволенных 52 человека занимали должности заместителей представителей по административно-территориальным округам сёл, а также главных советников — главных бухгалтеров представительств. Ещё 8 человек занимали различные должности в Агдамской районной исполнительной власти.
Отметим, что ранее в рамках структурных реформ в органах исполнительной власти были уволены 14 сотрудников Агсуинской районной исполнительной власти, 43 — Товузской, 38 — Джалилабадской, 36 — Губинской, 27 — Гёйчайской, 44 — Лянкяранской городской и 43 — Бардинской районной исполнительной власти.