Bu gün Şamaxı rayonunda çox böyük işlər görülür. Şamaxı ölkəmizin turizm mərkəzlərindən birinə çevrilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Şamaxı rayonunda “Şirvan Aqro” heyvandarlıq kompleksinin açılışında müəssisə əməkdaşları ilə görüşdə söyləyib.
Bir çox müasir istirahət zonalarının, hotellərin, iaşə, mədəniyyət, təhsil obyektlərinin yaradıldığını vurğulayan dövlətimizin başçısı, həmçinin qeyd edib: “Şamaxı-Bakı avtomobil yolu da çox müasirdir. İndi həm Bakı ilə, həm ölkəmizin həm qərb, şimal-qərb bölgələri ilə əlaqə üçün yeni imkanlar var”.

Сегодня в Шамахинском районе ведутся масштабные работы. Шамахы стал одним из туристических центров нашей страны.
Как сообщает Trend, об этом, в частности, сказал Президент Ильхам Алиев на встрече с сотрудниками животноводческого комплекса «Ширван Агро» в Шамахинском районе по случаю открытия предприятия.
Подчеркнув, что создано множество современных зон отдыха, отелей, объектов общественного питания, культуры и образования, глава государства отметил: «Автомобильная дорога Шамахы – Баку также отвечает самым современным требованиям. Сейчас появились новые возможности для транспортного сообщения как с Баку, так и с западными, северо-западными регионами страны».