2026-cı ilin yanvar-fevral aylarında ictimai iaşə dövriyyəsi 410 milyon 590,3 min manat olub.
Valyuta.az xəbər verir ki, ötən ilin eyni dövründə bu göstərici 371 milyon 879,2 min manat təşkil edib. Bu isə illik müqayisədə 38 milyon 711,1 min manat və ya 10,40% artım deməkdir.
Hesabat dövründə dövriyyənin 3 milyon 696,3 min manatı dövlət mülkiyyətinin, 406 milyon 894,0 min manatı isə özəl sektorun payına düşüb.
Ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə dövlət sektorunda dövriyyə 221,5 min manat və ya 5,65% azalıb, qeyri-dövlət sektorunda isə 38 milyon 932,6 min manat və ya 10,58% artım qeydə alınıb.

В январе–феврале 2026 года оборот общественного питания составил 410 млн 590,3 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, за аналогичный период прошлого года этот показатель равнялся 371 млн 879,2 тыс. манатов. Таким образом, в годовом выражении зафиксирован рост на 38 млн 711,1 тыс. манатов, или на 10,40%.
За отчетный период на государственный сектор пришлось 3 млн 696,3 тыс. манатов оборота, на частный сектор — 406 млн 894,0 тыс. манатов.
По сравнению с тем же периодом прошлого года оборот в государственном секторе сократился на 221,5 тыс. манатов, или на 5,65%, тогда как в негосударственном секторе зафиксирован рост на 38 млн 932,6 тыс. манатов, или на 10,58%.