“AzRe Təkrarsığorta" ASC-nin İdarə Heyətinin sədrinə müavin təyin edilib.
Tural Qasımov son illərdə yeni vəzifəyə təyin olduğu şirkətdə müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışıb. O, son 3 il ərzində “AzRe”də Baş direktor müavini olub. Eyni zamanda 2024-2025-ci illərdə Baş kommersiya direktoru, 2023-2024-cü illərdə isə Beynəlxalq bazarlar üzrə rəhbər və İdarə Heyətinin üzvü vəzifələrini icra edib.
Bundan əvvəl Tural Qasımov 10 il müddətində “Türker Re” şirkətində fəaliyyət göstərib. O, 2013-2023-cü illərdə Regional direktor, 2013-2021-ci illərdə isə İdarəedici direktor vəzifəsində çalışıb.
Qeyd edək ki, Tural Qasımov ali təhsilini biznesin idarəedilməsi ixtisası üzrə Qərb Universitetində (2001-2005), magistr təhsilini isə maliyyə ixtisası üzrə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (2005-2007) alıb.
Xatırladaq ki, “AzRe Təkrarsığorta” 2007-ci ildə yaradılıb, ölkənin yeganə təkrarsığorta şirkətidir. Onun nizamnamə kapitalı 50 milyon manatdır. Şirkətin səhmləri adları açıqlanmayan 6 fiziki şəxsə məxsusdur. “AzRe Təkrarsığorta” “Qala Sığorta” ASC-nin 100%-lik, “Qala Həyat Sığorta” ASC-nin isə 50%-lik səhmdarıdır.

В компании — акционере Qala Sığorta произошло новое кадровое назначение
Как сообщает Valyuta.az, Турал Гасымов в последние годы занимал различные руководящие должности в компании. В течение последних трёх лет он работал заместителем генерального директора «AzRe». В 2024–2025 годах занимал пост главного коммерческого директора, в 2023–2024 годах — руководителя по международным рынкам и члена правления.
Ранее Турал Гасымов на протяжении 10 лет работал в компании Türker Re. В 2013–2023 годах он занимал должность регионального директора, а в 2013–2021 годах — управляющего директора.
Отметим, что высшее образование по специальности «управление бизнесом» Турал Гасымов получил в Qərb Universiteti (2001–2005), а степень магистра по специальности «финансы» — в Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (2005–2007).
Напомним, что «AzRe Təkrarsığorta» была создана в 2007 году и является единственной перестраховочной компанией в стране. Уставный капитал компании составляет 50 млн манатов. Акции принадлежат шести физическим лицам, имена которых не раскрываются. «AzRe Təkrarsığorta» владеет 100% акций Qala Sığorta и 50% акций Qala Həyat Sığorta.