Bakı-Abşeron ərazisində fərdi yaşayış üçün ən ucuz torpaq sahələri hal-hazırda Güzdək qəsəbəsi ərazisindədir.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə əmlak məsələləri üzrə ekspert Elnur Azadov Modern.az-a açıqlamasında bildirib.
O qeyd edib ki, Zirə və Türkanın bəzi ərazilərində də torpaqlar digər şəhərətrafı kənd və qəsəbələrlə müqayisədə daha ucuzdur:
"Bu ərazilərdə kənd təsərrüfatı təyinatlı torpaqlar daha ucuzdur. Lakin qeyd etdiyim kimi, son bir il ərzində ən ucuz torpaq sahələri Güzdək ərazisindədir. Hazırda Güzdəkdə bir sot torpağın qiyməti 700-1000 manat aralığında dəyişsə də stabillik yoxdur. Bahalaşma davam edir".
Ekspert əlavə edib ki, Güzdəyin kommunal xidmətlə təchiz edilmiş ərazilərində qiymətlər 1 sot torpaq üçün qiymət 1000-2000 manat aralığındadır. Həmçinin, Atyalı deyilən ərazidə və Müşfiqabad qəsəbəsinin kənar hissələri qiymət baxımından nisbətən ucuzdur.

В настоящее время на территории Баку–Апшерона наиболее доступные по цене земельные участки для индивидуального проживания находятся в посёлке Güzdək.
Как сообщает Valyuta.az, об этом в комментарии для Modern.az заявил эксперт по вопросам недвижимости Эльнур Азадов.
По его словам, в отдельных частях посёлков Zirə и Türkan земельные участки также стоят дешевле по сравнению с другими пригородными сёлами и посёлками.
«В этих районах более доступными являются земли сельскохозяйственного назначения. Однако, как я уже отметил, в течение последнего года самые дешёвые участки находятся именно в Гюздеке. В настоящее время стоимость одной сотки земли в Гюздеке варьируется в пределах 700–1000 манатов, однако стабильности на рынке нет. Рост цен продолжается», — подчеркнул эксперт.
Он добавил, что в зонах Гюздека, обеспеченных коммунальными услугами, цена одной сотки составляет от 1000 до 2000 манатов. Кроме того, относительно недорогими по стоимости остаются территория, известная как Атьялы, а также окраины посёлка Müşfiqabad.