Pirəkəşkül kənd tam orta məktəbinin şagirdi Nilufər Hüseynli dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən biri olan NYU Şanxay universitetinə tam təqaüdlə qəbul alan ilk azərbaycanlı şagird olub.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə sosial şəbəkədə məlumat yayılıb.
Məlumata görə, N.Hüseynli güclü intellektual bacarıqları və qlobal akademik mühitə töhfə vermək potensialı ilə seçilib. Universitet tələbələrinin yarısı Çindən, digər yarısı isə dünyanın müxtəlif ölkələrindən seçilir.
Onun təqaüdü 82 000 ABŞ dolları məbləğindədir.
Bütün xəbərlər“Forbes” Vahid Ələkbərovun milyarderlər siyahısında yerini açıqladı
24.02.2026"Forbes" Türkiyənin ən varlı şəxslərinin siyahısını açıqladı – Siyahıya yeni ad daxil oldu
24.02.2026Kitab satırdı, müştərilər ətir istədi - Təsadüfən yaranan "Avon" necə qlobal brend oldu? - SƏHƏR OXUSU

Ученица полной средней школы села Пирекешкюль Нилуфар Гусейнли стала первой азербайджанской школьницей, поступившей на полный грант в один из престижных вузов мира — NYU Shanghai.
Как сообщает Valyuta.az, соответствующая информация была распространена в социальных сетях.
Согласно данным, Н. Гусейнли была отобрана благодаря высоким интеллектуальным способностям и потенциалу внести вклад в глобальную академическую среду. Половина студентов университета набирается из Китая, другая половина — из различных стран мира.
Размер предоставленной ей стипендии составляет 82 000 долларов США.
24.02.2026История бренда «Avon»: от продажи книг до мирового косметического гиганта - УТРЕННЕЕ ЧТЕНИЕ