“Gemini” kriptovalyuta birjasının qurucuları olan Vinklevoss əkizləri (Winklevoss twins) son günlər böyük həcmdə "Bitcoin" transferi ilə diqqət çəkib.
Valyuta.az xəbər verir ki, Vinklevoss qardaşları ötən həftədən etibarən öz birjalarına 1750 ədəd bitcoin (təxminən 130 milyon dollar) köçürüblər.
Zəncirüstü analiz platforması “Arkham” tərəfindən açıqlanan məlumata görə, bu transferlərin satış məqsədilə həyata keçirildiyi ehtimal olunur.
Platformanın izlədiyi kripto hesab məlumatlarına əsasən, Vinklevoss qardaşlarının portfelində hazırda təxminən 620 milyon dollar dəyərində Bitcoin və 150 milyon dollar dəyərində "Ether" mövcuddur.
Kripto dünyasında "Bitcoin"in ən böyük tərəfdarlarından sayılan Vinklevoss qardaşları daha əvvəl dəfələrlə bildiriblər ki, gələcəkdə "Bitcoin"in bazar dəyəri qızılı geridə qoya bilər. Onlar həmçinin "Bitcoin" qiymətinin 500 min - 1 milyon dollar səviyyəsinə çatmasının mümkün olduğunu qeyd ediblər.
Qeyd edək ki, Vinklevoss qardaşları 2012-ci ildə, xüsusilə “Facebook” ilə bağlı məhkəmə razılaşmasından əldə etdikləri təzminatdan sonra "Bitcoin"ə böyük investisiya qoymağa başlayıblar.

Основатели криптовалютной биржи Gemini — братья-близнецы Кэмерон Уинклвосс и Тайлер Уинклвосс — в последние дни привлекли внимание крупным переводом биткоина.
Как сообщает Valyuta.az, братья Уинклвосс с прошлой недели перевели на свою биржу 1750 биткоинов (примерно 130 миллионов долларов).
По данным платформы ончейн-аналитики Arkham Intelligence, существует вероятность, что эти переводы были осуществлены с целью продажи.
Согласно данным отслеживаемых криптовалютных счетов, в портфеле братьев Уинклвосс в настоящее время находится биткоин на сумму около 620 миллионов долларов и эфир на сумму около 150 миллионов долларов.
Братья Уинклвосс считаются одними из крупнейших сторонников биткоина в криптомире. Ранее они неоднократно заявляли, что в будущем рыночная стоимость биткоина может превзойти золото. Также они отмечали, что цена биткоина может достичь 500 тысяч — 1 миллиона долларов.
Отметим, что братья Уинклвосс начали активно инвестировать в биткоин в 2012 году, особенно после получения компенсации по судебному соглашению, связанному с компанией Facebook.