"Kapital Bank"ın banklar və digər maliyyə institutlarına verdiyi kreditlərin həcmi 2026-cı ilin ilk üç ayında 34 milyon 255 min manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici 2025-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 10 milyon 227 min manat və ya 42,6% çoxdur.
Bankın 2025-ci ilin ilk üç ayında bu istiqamət üzrə kredit portfeli 24 milyon 028 min manat olub.
Bankın banklar və digər maliyyə institutlarındakı depozitləri də artım göstərib. Bankın həmin depozitlərinin həcmi 2026-cı ilin yanvar-mart aylarında 1 milyard 033 milyon 320 min manata yüksəlib.
Bu isə illik müqayisədə 934 milyon 205 min manat və ya 10,42 dəfə artımdır. Müqayisə üçün qeyd edək ki, 2025-ci ilin ilk üç ayında bu göstərici 99 milyon 115 min manat səviyyəsində olub.

Объем кредитов, выданных Kapital Bank банкам и другим финансовым институтам, в первом квартале 2026 года составил 34 млн 255 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, этот показатель на 10 млн 227 тыс. манатов, или на 42,6%, больше по сравнению с аналогичным периодом 2025 года.
В первом квартале 2025 года кредитный портфель банка по данному направлению составлял 24 млн 28 тыс. манатов.
Депозиты банка в банках и других финансовых институтах также продемонстрировали рост. В январе–марте 2026 года их объем достиг 1 млрд 33 млн 320 тыс. манатов.
Это на 934 млн 205 тыс. манатов, или в 10,42 раза больше в годовом сравнении. Для сравнения, в первом квартале 2025 года данный показатель составлял 99 млн 115 тыс. манатов.