Balakən Rayon İcra Hakimiyyətində (RİH) kadr dəyişiklikləri həyata keçirilib.
Valyuta.az "İqtisadiyyat.az"a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı icra başçısı Natiq Ağayev müvafiq əmrlər imzalayıb.
Belə ki, icra başçısının birinci müavini Turan Dibirov vəzifəsindən azad edilərək başçının müavini - Sosial-iqtisadi və memarlıq-tikinti məsələləri şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin olunub.
Eyni zamanda, icra başçısının digər müavini Nəzakət Rüstəmova da 21 ildir çalışdığı vəzifəsindən azad edilib.
Bundan əlavə, icra başçısının köməkçisi Aydın Xoçberov vəzifəsindən azad olunaraq, Sənəd dövriyyəsi, vətəndaş müraciətləri və inzibati işlər şöbəsinin Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş sektorunda məsləhətçi (vətəndaşların müraciətləri üzrə işin aparıcısı) vəzifəsinə təyinat alıb.
Elxan Murtuzov Sektor müdiri – baş mühasib vəzifəsindən azad olunub, o, yeni yaradılan İnzibati işlər sektorunda aparıcı məsləhətçi (mühasib) vəzifəsinə təyin edilib. Sektor müdiri – baş mühasib vəzifəsi isə vakansiyaya çıxarılıb.
Hüquq şöbəsinin müdiri Pirdas Qardaşova da vəzifəsindən azad olunaraq, hüquq və kadr məsələləri sektoruna məsləhətçi təyin edilib. Sektor müdiri vəzifəsi vakansiyaya çıxarılıb.
Rayonun baş memarı Tahir Rəcəbov da vəzifəsindən azad edilib, yeni yaradılan Memarlıq-tikinti məsələləri sektoru sektor müdiri (baş memar) vəzifəsi vakant elan olunub.
Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş şöbəsinin müdiri Nərgiz Hacıxanova da vəzifəsindən azad edilib və şöbə sektora çevrilib, hazırda sektor müdiri vəzifəsi vakantdır.
Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi sektora çevrilib. Sektorun müdiri vəzifəsi vakansiyaya çıxarılıb. Əvvəllər şöbəyə rəhbərlik edən Ağa Ağayev isə məsləhətçi vəzifəsinə təyin edilib.
Qeyd edək ki, RİH-də həyata keçirilən struktur dəyişikliyi nəticəsində daha bir neçə nəfər işdən çıxarılıb.

В Балакенском районном исполнительном органе (РИВ) проведены кадровые изменения.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на İqtisadiyyat.az, соответствующие распоряжения подписал глава исполнительной власти района Натиг Агаев.
Так, первый заместитель главы ИВ Туран Дибиров был освобождён от занимаемой должности и назначен заместителем главы — начальником отдела по социально-экономическим и архитектурно-строительным вопросам.
Одновременно с этим другой заместитель главы ИВ — Незакет Рустамова — была освобождена от должности, которую занимала на протяжении 21 года.
Кроме того, помощник главы ИВ Айдын Хочберов был освобождён от своей должности и назначен консультантом (ведущим по работе с обращениями граждан) в секторе по работе с документами и обращениями граждан отдела документооборота, обращений граждан и административных дел.
Эльхан Муртузов был освобождён от должности заведующего сектором — главного бухгалтера и назначен ведущим консультантом (бухгалтером) во вновь созданном секторе административных дел. Должность заведующего сектором — главного бухгалтера объявлена вакантной.
Руководитель юридического отдела Пирдас Гардашова также была освобождена от должности и назначена консультантом сектора по правовым и кадровым вопросам. Должность заведующего сектором объявлена вакантной.
Главный архитектор района Тахир Раджабов также освобождён от должности. Должность заведующего вновь созданным сектором по архитектурно-строительным вопросам (главного архитектора) объявлена вакантной.
Руководитель отдела по работе с документами и обращениями граждан Наргиз Гаджиханова также освобождена от должности. Отдел преобразован в сектор, а должность его руководителя в настоящее время вакантна.
Отдел по организации работы с участниками Отечественной войны и семьями шехидов преобразован в сектор. Должность руководителя сектора объявлена вакантной. Ранее возглавлявший отдел Ага Агаев назначен консультантом.
Отмечается, что в результате структурных изменений в районном исполнительном органе с должностей были освобождены ещё несколько сотрудников.