"Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi" (ASCO) Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) İdarə Heyətinin yeni sədri Əfqan Cəlilov qurumda kadr islahatlarına başlayıb.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Əfqan Cəlilovun əmri ilə "ASCO Nəqliyyat" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin (MMC) rəisi Hüseynov Sabir Həsən oğlu vəzifəsindən azad olunub. Onun yerinə hələlik təyinat yoxdur.
Xəbəri dəqiqləşdirmək üçün ASCO-nun mətbuat xidmətinin rəhbəri Mehman Mehdiyevlə əlaqə saxlamağa çalışsaq da, telefona cavab vermədi.
Qeyd edək ki, Sabiq Hüseynov ASCO İdarə Heyətinin sabiq sədri Rauf Vəliyevin ən yaxın adamı hesab olunurdu. O, 2018-ci ildən sözügedən quruma rəhbərlik edirdi.
"ASCO Mühafizə" "ASCO Logistics" kimi qurumlar "ASCO Nəqliyyat" MMC-nin tərkibində fəaliyyət göstərir.

Новый председатель правления Закрытого акционерного общества Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство (ASCO) Афган Джалилов начал кадровые реформы в структуре компании.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, распоряжением Афгана Джалилова с должности начальника ООО «ASCO Nəqliyyat» освобожден Гусейнов Сабир Гасан оглы. На данный момент новый руководитель на эту должность не назначен.
Для уточнения информации редакция попыталась связаться с руководителем пресс-службы ASCO Мехманом Мехдиевым, однако он не ответил на телефонные звонки.
Отметим, что Сабир Гусейнов считался одним из самых близких людей бывшего председателя правления ASCO Рауф Велиев. Он возглавлял указанную структуру с 2018 года.