Dövlət Vergi Xidmətinin elan etdiyi tenderin qalibi müəyyənləşib.
Valyuta.az xəbər verir ki, tenderin qalibi “Nooga Development AZ” MMC olub. Şirkət 2026-cı il üzrə Dövlət Vergi Xidmətinin istifadəsində olan proqram təminatlarına texniki dəstəyin göstərilməsi üzrə satınalmanı qazanıb.
Tender çərçivəsində “PKS AİS”, “DeepSage”, “TAXESBI” və “Common Reporting Standards” sistemlərinə texniki dəstəyin göstərilməsi nəzərdə tutulur. Bu xidmətlərə görə qalib şirkətə 2 milyon 118 min 397,83 manat ödəniləcək.
Qeyd edək ki, “Nooga Development AZ” MMC ötən il də Dövlət Vergi Xidmətinin iki tenderinin qalibi olub.
Məlumata görə, şirkət 2023-cü ildə yaradılıb, nizamnamə kapitalı 3 min manatdır. Şirkətin qanuni təmsilçisi Halina Ivashkadır.
Diqqət çəkən məqam isə odur ki, Vergi Xidmətinə milyonlarla manatlıq xidmətlər göstərən “Nooga Development AZ” MMC-nin nə rəsmi veb-saytı, nə də sosial şəbəkə hesabı mövcuddur.

Определён победитель тендера, объявленного Государственной налоговой службой Азербайджана.
Как сообщает Valyuta.az, победителем стала компания ООО “Nooga Development AZ”. Компания выиграла закупку на оказание технической поддержки программного обеспечения, используемого Государственной налоговой службой в 2026 году.
В рамках тендера предусмотрено предоставление технической поддержки системам PKS AIS, DeepSage, TAXESBI и Common Reporting Standards. За оказание данных услуг компании-победителю будет выплачено 2 млн 118 тыс. 397,83 маната.
Отметим, что ООО “Nooga Development AZ” уже становилось победителем двух тендеров Государственной налоговой службы в прошлом году.
По имеющейся информации, компания была создана в 2023 году, её уставный капитал составляет 3 тыс. манатов. Законным представителем компании является Халина Ивашка.
Примечательно, что у ООО “Nooga Development AZ”, оказывающего услуги Налоговой службе на миллионы манатов, нет ни официального веб-сайта, ни аккаунтов в социальных сетях.