Bu ilin yanvar ayında Azərbaycan iqtisadiyyatında qeyri-bank kredit təşkilatlarına kredit qoyuluşu 1 milyard 883,7 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu, 2025-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 4,04 % və ya 73,1 milyon manat çoxdur. Ötən ilin eyni dövründə qeyri-bank kredit təşkilatlarına kredit qoyuluşu 1 milyard 810,6 milyon manat olub.
Bu ilin yanvar ayında Azərbaycan iqtisadiyyatına cəmi kredit qoyuluşunun həcmi 31 milyard 863,7 milyon manat təşkil edib. Bu göstərici ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 8,66 % və ya 2 milyard 538,4 milyon manat çoxdur.
Qeyd edək ki, 2025-ci ilin yanvar ayında Azərbaycan iqtisadiyyatına cəmi kredit qoyuluşunun həcmi 29 milyard 325,3 milyon manat təşkil edib.

В январе этого года объём кредитных вложений в небанковские кредитные организации в экономике Азербайджана составил 1 млрд 883,7 млн манатов.
Как сообщает Valyuta.az, это на 4,04%, или 73,1 млн манатов, больше по сравнению с аналогичным периодом 2025 года. В январе прошлого года объём кредитных вложений в небанковские кредитные организации составлял 1 млрд 810,6 млн манатов.
В январе текущего года общий объём кредитных вложений в экономику Азербайджана составил 31 млрд 863,7 млн манатов. Этот показатель на 8,66%, или 2 млрд 538,4 млн манатов, превышает уровень аналогичного периода прошлого года.
Отметим, что в январе 2025 года общий объём кредитных вложений в экономику Азербайджана составлял 29 млрд 325,3 млн манатов.