2025-ci ilin yanvar-dekabr ayları ərzində Azərbaycan banklarının xalis xarici aktivləri 25 milyard 821,9 milyon manat təşkil edib.
Azərbaycan Mərkəzi Bankı xəbər verir ki, bu, 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 781,9 milyon manat və ya 2,94% azdır.
Ötən ilin sonuna bankların xalis daxili aktivləri 10 milyard 736,8 milyon manat olub ki, bu da, ötən ilin sonu ilə müqayisədə 4 milyard 147,3 milyon manat və ya 20,85% artım deməkdir.
Məlumat üçün qeyd edək ki, bankların xalis xarici aktivləri 2024-cü ildə 26 milyard 603.8 milyon manat, xalis daxili aktivləri isə 19 milyard 891.1 milyon manat təşkil edib.

В январе–декабре 2025 года чистые внешние активы банков Азербайджана составили 25 млрд 821,9 млн манатов.
Как сообщает Центральный банк Азербайджана, по сравнению с аналогичным периодом 2024 года данный показатель сократился на 781,9 млн манатов, или на 2,94%.
По итогам отчетного периода чистые внутренние активы банков достигли 10 млрд 736,8 млн манатов, что означает рост на 4 млрд 147,3 млн манатов, или на 20,85%, по сравнению с концом предыдущего года.
Для справки отметим, что в 2024 году чистые внешние активы банковского сектора составляли 26 млрд 603,8 млн манатов, а чистые внутренние активы — 19 млрд 891,1 млн манатов.