Bu il yeni metro stansiyası istifadəyə veriləcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) İdarə Heyətinin sədri Anar Rzayev "Bakı şəhərində və ətraf ərazilərdə nəqliyyat infrastrukturunun təkmilləşdirilməsinə dair 2025–2030-cu illər üçün Dövlət Proqramı"nın 2025-ci il üzrə icrasına həsr olunmuş dəyirmi masada çıxış edərkən deyib.
Anar Rzayev vurğulayıb ki, Dövlət Proqramı çərçivəsində 10 yeni stansiyanın tikintisi Bakı metrosu tarixində qısa müddətdə reallaşdırılacaq ən böyük genişlənmə mərhələlərindən biri olacaq:
"Bu stansiyalardan birinin 2026-cı ildə istifadəyə verilməsi nəzərdə tutulur və ötən ildə B4 layihə adlı stansiyada təmir və tikinti işləri sürətlə davam etdirilib".

В этом году в эксплуатацию будет введена новая станция метро.
Как сообщает Valyuta.az, об этом заявил председатель правления Азербайджанское агентство наземного транспорта (AYNA) Анар Рзаев в ходе круглого стола, посвящённого реализации на 2025 год Государственная программа по совершенствованию транспортной инфраструктуры города Баку и прилегающих территорий на 2025–2030 годы.
Анар Рзаев подчеркнул, что в рамках Государственной программы строительство 10 новых станций станет одним из крупнейших этапов расширения в истории Бакинский метрополитен, реализуемых в сжатые сроки.
«Ввод в эксплуатацию одной из этих станций запланирован на 2026 год, а в прошлом году на станции проекта B4 активно продолжались ремонтно-строительные работы», — отметил он.