Azərbaycana tütün idxalı 13 milyon artıb
Keçən il ərzində Azərbaycana 131 milyon 961,13 dollar dəyərində tütün və tütün sənaye əvəzedicilər idxal edilib.
Valyuta.az Dövlət Gömük Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, tütün idxalı 2024-cü ilin dövriyyəsi ilə müqayisədə dəyər ifadəsilə 13 milyon 173,49 dollar, başqa sözlə 11,09% çoxdur.
Qeyd edək ki, 2024-cü il ərzində Azərbaycana 118 milyon dollar dəyərində tütün məhsulları gətirilmişdi.
Keçən il ümumi idxalın 0,54%-i tütün məhsullarının payına düşüb. 2024-cü ilin eyni dövründə isə bu göstərici 0,56% idi.

Импорт табачной продукции в Азербайджан вырос на 13 млн долларов
В прошлом году в Азербайджан было импортировано табака и заменителей табачной промышленности на сумму 131 млн 961,13 тыс. долларов.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Государственный таможенный комитет, по сравнению с показателями 2024 года импорт табака в стоимостном выражении увеличился на 13 млн 173,49 тыс. долларов, или на 11,09%.
Отметим, что в течение 2024 года в Азербайджан было ввезено табачной продукции на сумму около 118 млн долларов.
В прошлом году на табачные изделия пришлось 0,54% общего объема импорта. За аналогичный период 2024 года данный показатель составлял 0,56%.