"Azər-Türk Bank"a sədr təyin edildi
"Azər-Türk Bank" ASC-nin səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağının qərarı ilə Bankın İdarə Heyətinin (İH) üzvü Günel Nəbiyeva sədr təyin edilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, o, 2006-cı ildən "Unibank" ASC-də, ləğv edilmiş Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatasında müxtəlif rəhbər vəzifələr tutub, 2020-ci ildən Azərbaycan İnvestisiya Holdinqində (AİH) Baş hüquq inzibatçısı və digər rəhbər vəzifələrdə çalışıb, 2022-2025-ci illərdə "Azər-Türk Bank"ın Müşahidə Şurasının tərkibində yer alıb, 2025-ci ilin dekabr ayından İH-nin üzvü seçilib.
G. Nəbiyeva 2005-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsini bakalavr, 2008-ci ildə isə magistr pilləsində bitirib.
Xatırladaq ki, "Azər-Türk Bank" ASC 1995-ci ildə yaradılıb. Bankın səhmlərinin 51 %-i Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinə (SOCAR), 24 %-i Azərbaycan hökuməti adından çıxış edən İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinə, 12,37 %-i Türkiyənin "Zıraat Bank"ına, 1,08 %-i "Zıraat Bank İnternational"a, 6,55 %-i "AzRe Təkrarsığorta" ASC-yə, 5 %-i isə "Qala Həyat Sığorta" ASC-yə məxsusdur.

В «Azər-Türk Bank» назначен новый председатель Правления
Решением внеочередного общего собрания акционеров Azər-Türk Bank председателем Правления банка назначена член Правления Гюнель Набиева.
Как сообщает Valyuta.az, Гюнель Набиева с 2006 года работала в Unibank, а также занимала различные руководящие должности в упразднённой Палате надзора за финансовыми рынками. С 2020 года она трудилась в Азербайджанский инвестиционный холдинг в должности главного юридического администратора и на других руководящих постах. В 2022–2025 годах входила в состав Наблюдательного совета «Azər-Türk Bank», а с декабря 2025 года была избрана членом Правления банка.
Г. Набиева в 2005 году окончила бакалавриат юридического факультета Бакинский государственный университет, а в 2008 году — магистратуру.
Напомним, Azər-Türk Bank был создан в 1995 году. 51% акций банка принадлежит Государственная нефтяная компания Азербайджана (SOCAR), 24% — Государственной службе по имущественным вопросам при Министерстве экономики, выступающей от имени правительства Азербайджана, 12,37% — турецкому Ziraat Bank, 1,08%Ziraat Bank International, 6,55%AzRe Təkrarsığorta, а 5%Qala Həyat Sığorta.