"Azər-Türk Bank" yeni strategiyasında KOB və korporativ biznesi prioritet müəyyənləşdirib
"Azər-Türk Bank" 2026-2028-ci illəri əhatə edən yeni inkişaf strategiyasını təsdiqləyib. Strategiyada korporativ və kiçik-orta biznes (KOB) seqmentinin inkişafı, ölkə iqtisadiyyatının strateji sahələrinin və real sektorun maliyyələşdirilməsində bankın rolunun gücləndirilməsi, rəqəmsal transformasiya və dayanıqlı inkişaf əsas prioritetlər kimi müəyyən edilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bunu "ATB"nin İdarə Heyətinin sədri Günel Nəbiyeva "Report"a müsahibəsində bildirib.
Onun sözlərinə görə, yeni strategiya bankda ciddi transformasiyanın aparılmasını, biznes hədəflərinin dəyişdirilməsini və bu hədəflərə uyğun biznes proseslərinin qurulmasını nəzərdə tutur:
"Bu istiqamətdə artıq konkret transformasiya tədbirlərinin icrasına başlanılıb.
Strategiya çərçivəsində korporativ və KOB müştərilərinə yönəlmiş xidmətlərin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, biznes bankçılığında rəqəmsal həllərin genişləndirilməsi və müasir bankçılıq məhsullarının inkişafı istiqamətində işlər görülür".
İdarə Heyətinin sədri qeyd edib ki, bank müştəri təcrübəsinin təkmilləşdirilməsi, daxili proseslərin optimallaşdırılması və qərarvermənin daha səmərəli təşkili məqsədilə süni intellekt texnologiyasının tətbiqi üzərində çalışır:
"Bununla yanaşı, yeni texnoloji həllərin tətbiqində kibertəhlükəsizlik, məlumatların məxfiliyinin təmin olunması və sistemlərin dayanıqlılığının qorunması əsas prioritetlər sırasında yer alır".
G.Nəbiyeva əlavə edib ki, strategiyanın əsas hədəflərindən biri "ATB"ni korporativ müştərilər və sahibkarlar üçün ehtiyacları dərindən anlayan, operativ qərar qəbul edən və uzunmüddətli etibarlı tərəfdaş kimi mövqeyini daha da gücləndirməkdir.
Kibertəhlükəsizlik startapı 180 milyon dollar investisiya cəlb edib
Süni intellekt jurnalistikanı asanlaşdıra bilər, amma insan faktorunu əvəz edə bilməz - Rəşad Bayramov
“Rabitəbank” ASC-nin İdarə Heyətinin sədrinin birinci müavini: “Rabitəbankın kredit portfelinin 45 faizi biznes kreditlərindən ibarətdir”
Meqa Sığortanın gəlirləri artıb, maliyyə mənfəəti isə 63,7% azalıb
"OpenAI"ın gizli süni intellekt modeli nəzarətdən çıxdı: Təhlükəsizlik sərhədlərini aşmağa çalışdı
Dünyaca məşhur sahibkar Erbakan Malkoç Bakıya gəlir
Bir “CNBC” və “Statista” tərəfindən “Dünyanın aparıcı fintexləri” sırasına daxil edilib ®
Azərbaycanda biznes hesablarını hədəf alan kiberdələduz saxlanıldı – 100 min manatdan çox ziyan vurub

Azər-Türk Bank утвердил новую стратегию развития на 2026–2028 годы. В числе ключевых приоритетов определены развитие корпоративного сегмента и малого и среднего бизнеса (МСБ), усиление роли банка в финансировании стратегических отраслей экономики страны и реального сектора, цифровая трансформация и устойчивое развитие.
Как сообщает Valyuta.az, об этом председатель правления ATB Гюнель Набиева заявила в интервью агентству Report.
По ее словам, новая стратегия предусматривает масштабную трансформацию банка, пересмотр бизнес-целей и выстраивание соответствующих им бизнес-процессов.
«В этом направлении уже началась реализация конкретных трансформационных мероприятий.
В рамках стратегии ведется работа по повышению качества услуг для корпоративных клиентов и представителей МСБ, расширению цифровых решений в бизнес-банкинге и развитию современных банковских продуктов», — отметила она.
Председатель правления сообщила, что банк работает над внедрением технологий искусственного интеллекта для улучшения клиентского опыта, оптимизации внутренних процессов и повышения эффективности принятия решений.
«В то же время среди основных приоритетов при внедрении новых технологических решений остаются кибербезопасность, обеспечение конфиденциальности данных и устойчивость систем», — подчеркнула Гюнель Набиева.
Она добавила, что одной из главных целей стратегии является дальнейшее укрепление позиций ATB в качестве надежного долгосрочного партнера для корпоративных клиентов и предпринимателей, который глубоко понимает их потребности и способен оперативно принимать решения.