BDU-dan 10 gündə 36 milyonluq müqavilə
Valyuta.az xəbər verir ki, bu dəfəki tenderin ehtimal olunan məbləği 10 milyon 150 min 903 manat müəyyən olunub.
Yeni layihə Bakı Dövlət Universitetinin Qazanxana binasının və “Yüksək Texnologiyalar Mərkəzi”nin inzibati binası üzrə dayandırılmış tikintinin davam etdirilməsi məqsədilə elan olunub.
Qeyd edək ki, tenderin son bitmə tarixi yanvarın 27-si müəyyən olunub.
Xatırladaq ki, dekabr ayının əvvəlində Bakı Dövlət Universiteti 1 nömrəli tədris binasında əsaslı təmir işlərinin həyata keçirilməsi üçün 25 milyonluq tender elan edib.
Eyni zamanda, bir neçə gün əvvəl sözügedən universitet "Tikinti-Təmir-Təchizat-Bərpa" QSC arasında 1 milyon 32 min 208,7 manatlıq satınalma müqaviləsi imzalayıb.
Bu müqavilə də Bakı Dövlət Universitetinin tədris laboratoriyaları üçün xüsusi inventar, iş dəzgahları və mal-materiallar satın alınması ilə bağlı olub.

Бакинский Государственный Университет подписал договор о повторной закупке.
Valyuta.az сообщает, что предполагаемая сумма данного тендера составляет 10 миллионов 150 тысяч 903 маната.
Новый проект объявлен с целью продолжения приостановленного строительства котельного корпуса Бакинского Государственного Университета и административного здания «Центра Высоких Технологий».
Отметим, что конечный срок тендера установлен на 27 января.
Напомним, что в начале декабря Бакинский Государственный Университет объявил тендер на сумму 25 миллионов манат на капитальный ремонт учебного корпуса №1.
В то же время, несколько дней назад упомянутый университет заключил договор о закупке стоимостью 1 миллион 32 тысячи 208,7 манатов с АО «Tikinti-Təmir-Təchizat-Bərpa».
Этот договор также касается приобретения специального инвентаря, рабочих станков и материалов для учебных лабораторий Бакинского Государственного Университета.