Elm və təhsil nazirinin müvafiq əmri ilə İradə Xəlilova Canlı Sistemlərin Tədqiqi İnstitutuna direktor müavini təyin olunub.
Bu barədə Valyuta.az-a Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, martın 2-də Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova İnstitutun yeni direktor müavini İradə Xəlilovanı müəssisənin kollektivinə təqdim edib.
Görüş çərçivəsində İnstitutun mövcud fəaliyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə olunub, qarşıda duran vəzifələr və prioritet istiqamətlər diqqətə çatdırılıb. Sonda kollektivin sualları cavablandırılıb.

Согласно соответствующему приказу министра науки и образования, Ирада Халилова назначена заместителем директора Института исследования живых систем.
Об этом Valyuta.az сообщили в Государственном агентстве по науке и высшему образованию.
Сообщается, что 2 марта директор Государственного агентства по науке и высшему образованию Улькер Саттарова представила нового заместителя директора Института Ираду Халилову коллективу учреждения.
В рамках встречи были обсуждены текущая деятельность Института и перспективы его развития, обозначены предстоящие задачи и приоритетные направления. В завершение были даны ответы на вопросы коллектива.