Bu ilin yanvar  ayında turizm məqsədilə Azərbaycana səfər etmiş əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər ümumilikdə 207 milyon 141,2 min manat vəsait xərcləyib.
Valyuta.az xəbər verir ki, ən çox xərcləyənlər Rusiyadan olan turistlər olub - onlar bu dövrdə Azərbaycanda 46 milyon 860,8 min manat xərcləyiblər.
Siyahıda ikinci yerdə 25 milyon 452,6 min manat ilə Türkiyə vətəndaşları, üçüncü pillədə isə 18 milyon 625,5min manatla Hindistan vətəndaşları yer alıb.
Dördüncü sırada Səudiyyə Ərəbistanı vətəndaşları (17 milyon 261,1 min manat), beşinci yerdə isə Pakistan vətəndaşları qərarlaşıb (10 milyon 671,8 min manat).
Onları İsrail (9 milyon 613,6 min manat) və Küveyt vətəndaşları (7 milyon 371,8 min manat) izləyib.
“SAĞLAM AİLƏ” Tibb Mərkəzləri Şəbəkəsinə yeni direktor təyin edilib
Neftimizin qiyməti 7 dollara yaxın bahalaşıb
Rubl və avro dəyər itirir
Məzuniyyət haqqının hesablanması dəyişməyib: 2026-cı il ilə bağlı yayılan yanlış məlumatlara aydınlıq

В январе текущего года иностранцы и лица без гражданства, прибывшие в Азербайджан с туристической целью, в общей сложности потратили 207 миллионов 141,2 тысячи манатов.
Как сообщает Valyuta.az, больше всего средств потратили туристы из России — за указанный период они израсходовали в Азербайджане 46 миллионов 860,8 тысячи манатов.
На втором месте находятся граждане Турции с расходами в размере 25 миллионов 452,6 тысячи манатов, на третьем — граждане Индии, потратившие 18 миллионов 625,5 тысячи манатов.
Четвёртое место заняли граждане Саудовской Аравии (17 миллионов 261,1 тысячи манатов), на пятом месте — граждане Пакистана (10 миллионов 671,8 тысячи манатов).
Далее следуют граждане Израиля (9 миллионов 613,6 тысячи манатов) и Кувейта (7 миллионов 371,8 тысячи манатов).