Bakı metropolitenində bank kartları ilə edilən ödənişlər zamanı müxtəlif banklar tərəfindən keşbek kampaniyaları təklif olunur.
Valyuta.az xəbər verir ki, "ABB", "Leobank" və "Kapital Bank" tərəfindən təqdim edilən bu kampaniyalar müştərilərə müəyyən şərtlərlə ödənişlərinin bir hissəsini geri alma imkanı verir.
"ABB-nin Tam DigiCard istifadəçiləri üçün Apple Pay və ya Google Pay vasitəsilə metroda ödənişdə hər beşinci əməliyyatda 100 faiz keşbek əldə edirlər. Beləliklə, 5-ci, 10-cu, 15-ci və bu ardıcıllıqla davam edən əməliyyatlarda 0.60 manat tam şəkildə geri qaytarılır.
Kampaniya yalnız mobil ödənişlər üçün keçərlidir və hər müştəri maksimum altı dəfə keşbek qazana bilər. Keşbekin hesablanması üçün balansda kifayət qədər vəsait olmalı və əməliyyat uğurla tamamlanmalıdır. Qeyd edək ki, kanpaniya 12 dekabr tarixinə qədər davam edəcək.
"ABB"də həmçinin “Faydalı” keşbek paketi mövcuddur. Bu paket çərçivəsində QR kod vasitəsilə edilən ödənişlərə 2 faiz keşbek hesablanır. Bu imkan “Bayram”, “Macərapərəst”, “Romantik”, “Ailə başçısı” və “Kapitalist” kateqoriyalarına şamil edilir və maksimal keşbek məbləği 30 manatdır.
Leobank müştəriləri metro ödənişlərini Apple Pay və ya Google Pay ilə etdikdə ilk ödəniş üzrə 30 faiz, növbəti səfərlərdə isə 20 faiz keşbek əldə edirlər. Bu mexanizm kampaniya deyil, bankın təqdim etdiyi daimi keşbek proqramı çərçivəsində fəaliyyət göstərir.
Kapital Bank müştəriləri isə QR kod vasitəsilə həyata keçirdikləri ödənişlərə görə 3 faiz keşbek əldə edə bilirlər. Bu imkan daimi əsaslarla təqdim olunur və müştərilərə gündəlik ödənişlərdə qənaət imkanı yaradır.

В бакинском метрополитене при оплате банковскими картами различные банки предлагают кэшбек-кампании.
По информации Valyuta.az, кампании, предлагаемые банками "ABB", "Leobank" и "Kapital Bank", предоставляют клиентам возможность вернуть часть суммы оплаты при соблюдении определённых условий.
Пользователи Tam DigiCard от "ABB", оплачивая проезд в метро через Apple Pay или Google Pay, получают 100% кэшбек каждая пятая операция. Таким образом, при 5-й, 10-й, 15-й и следующих по порядку операциях возвращается полная сумма в размере 0,60 маната.
Кампания действует только для мобильных платежей, и каждый клиент может получить кэшбек максимум шесть раз. Для начисления кэшбека на балансе должна быть достаточная сумма, а операция должна быть выполнена успешно. Следует отметить, что акция действует до 12 декабря.
В "ABB" также доступен кэшбек-пакет «Faydalı». В рамках этого пакета за платежи с помощью QR-кода начисляется кэшбек в размере 2%. Эта возможность распространяется на категории «Bayram», «Macərapərəst», «Romantik», «Ailə başçısı» и «Kapitalist», максимальная сумма кэшбека — 30 манатов.
Клиенты Leobank при оплате проезда метро через Apple Pay или Google Pay получают 30% кэшбека на первую оплату и по 20% кэшбека за последующие поездки. Этот механизм не является кампанией, а работает в рамках постоянной программы кэшбека банка.
Клиенты Kapital Bank получают 3% кэшбека за платежи через QR-код. Эта возможность предоставляется на постоянной основе и позволяет клиентам экономить при ежедневных платежах.